E-fatura programı nasıl yapılır?

ayalkin

Hectopat
Hepinize merhaba. Kendim için bir e-fatura programı yapmak istiyorum. Asıl amacı gelen faturaları PC de arşivlemek olacak. Ahım şahım şeyler yapmayacak yani. E-fatura sisteminden nasıl bilgi çekebilirim? Tavsiye edeceğiniz bir şey var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kastettiğiniz şeyi anlamadım ama E-Arşiv Portal üzerinden görüntüleyebilirsiniz.
Haklısınız görüntülenebiliyor. Bizim muhasebeci biraz affedersiniz G$T olduğu için bütün e-faturaları teker teker kağıda basarak veriyorum. Bu da gereksiz bir iş yükü ve vakit kaybı oluyor. Bu işi otomatikleştirmek istedim.

Haklısınız görüntülenebiliyor. Bizim muhasebeci biraz affedersiniz G$T olduğu için bütün e-faturaları teker teker kağıda basarak veriyorum. Bu da gereksiz bir iş yükü ve vakit kaybı oluyor. Bu işi otomatikleştirmek istedim.
Mali Müşavir den bahsediyorsanız evet bizde tekrardan bastırıp veriyoruz.

Direkt olarak E-Arşiv üzerinden gelen faturaları otomatik olarak indirip programda arşivlemek ve gerektiğinde hepsini veya seçtiklerinizi yazdırmak mı istiyorsunuz?

Evet, temelde yapmak istediğim şeyler bunlar. Sonrasının neler getireceğini bilemem tabii.

Hocam böyle bir proje geliştirmek için yazılım dili bilmeniz gerekiyor. Forumda ticaret yapabilmem için 500 mesaj atmam gerekiyor maalesef bu konuda pek yardımcı olamayacağım. C# dili ile bu proje rahatlıkla yapılabilir.

Hocam böyle bir proje geliştirmek için yazılım dili bilmeniz gerekiyor. Forumda ticaret yapabilmem için 500 mesaj atmam gerekiyor maalesef bu konuda pek yardımcı olamayacağım. C# dili ile bu proje rahatlıkla yapılabilir.
Yazılım ile aram oldukça iyidir diyebilirm. O konuda bir problem yok. Sadece bu iş için bir api veya kütüphane bildiğiniz bir şey var mı acaba diye sormak istedim.

Yazılım ile aram oldukça iyidir diyebilirm. O konuda bir problem yok. Sadece bu iş için bir API veya kütüphane bildiğiniz bir şey var mı acaba diye sormak istedim.

Anladım, API var mı bilmiyorum fakat muhtemelen kütüphane yoktur. Tavsiyem Selenium kullanmanız olacaktır. Veya adını yanlış hatırlamıyorsam background cefsharp ile de yapılabilir gibi.

Fatura sisteminde öğeyi denetliyemiyoruz yanlış hatırlamıyorsam. O yüzden selenium ve benzeri kütüphaneleri kullanırken sorun yaşama ihtimali mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı