E-GPU RX590 Çalışmama Sorunu

sezginex

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bilgisayarda çok eski bir AMD ekran kartı var modelini hatırlayamadım. Laptopa bağladım E-GPU ile ve sorunsuz çalıştı. Sonra gerile gerile asıl bilgisayardan RX590 ekran kartını çıkardım laptopa bağladım. Bilgisayar cihazı görüyor aygıtlarda da gözüküyor. MSI Afterburner sıcaklığını görebiliyor frekanslarını görebiliyor falan ancak oyuna girdiğimde yerleşik ekran kartını kullanıyor. Aygıt yöneticisine girdim devre dışı bırak dedim dahili ekran kartını. Görüntü dondu. Mecburen bilgisayarı yeniden başlattım. Ekran geldiğinde aşağıdaki fotoğraftaki gibi sorun gördüm (Devre dışı bırak demesemde bilgisayarı yeniden başlatınca bu işaret çıkıyor). MSI Afterburner'a girdiğimde de artık ekran kartı bilgilerini alamıyorum. Sanırım her şeyi anlattım, sorun nerede bir fikri olan var mı? Eksik bir yer gözünüze çarptıysa sorabilirsiniz.

372438

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var. Çözebildiniz mi? (Kod 43 hatası)

Eksik olan temel sistem aygıtının öncelikle donanım kimliğini ve RX590'ın verdiği hata kodu nedir ?

Aynı sorun bende de var. Çözebildiniz mi? (Kod 43 hatası)
Hayır çözemedim. Kod43 hatası almıyorum ama ekran kartını kullanmıyor sadece.
Eksik olan temel sistem aygıtının öncelikle donanım kimliğini ve RX590'ın verdiği hata kodu nedir ?
PCI\VEN_14E4&DEV_16BF&SUBSYS_05041025&REV_10
Sanırım kart okuyucu bölümü. RX590 hata koduna hafta sonu bakabilirim tekrar bilgisayara bağlama şansım yok şu an için.

Edit: kart okuyucu driver güncelledim o uyarı kalktı.
Sürücüsünü kurdunuz mu?
Tabiki de hocam.

@sezginex bilgisayarının marka ve modelini belirtirsen ve bilgisayarın da İntel Chipsetli olduğu için kartı tekrar bağlama imkanınız oldugunda ufak birkaç düzeltme ve eGPU yazılımı ile halledebiliriz.

@sezginex bilgisayarının marka ve modelini belirtirsen ve bilgisayarın da İntel Chipsetli olduğu için kartı tekrar bağlama imkanınız oldugunda ufak birkaç düzeltme ve eGPU yazılımı ile halledebiliriz.
Packardbell TS11HR hocam laptop modeli. Sanırım bu hafta deneyemeyeceğim. Laptop adaptörü duman aldı. Haftaya salı çarşamba deneyebilirim galiba. Konuya hakimseniz iletişim bilgilerinizi gönderebilir misiniz hocam imkanım olduğu zaman size daha kolay ulaşabileyim sonra detayları konuda paylaşırım.

Bir heves ile başladım o kadar çok bilgisayarda kullandım ki bazı sorunlar ezber oldu artık hocam.
WhatsApp için Türkiye numaramdan ulaşabilirsin. +90 539 212 4948

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı