E-kitap ve çizgi roman okumak için 1000 TL tablet önerisi

Pulficar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, kendim için bir tane tablet almak istiyorum. E-kitap okumaya, çizgi roman/manga okumaya, YouTube, Netflix gibi yerlerden dizi fim video izlemek için kullanabileceğim ekran çözünürlüğü iyi ve ekranı biraz büyük olan (çözünürlüğü iyi olup da 7 inç boyutundaki tabletler de olur) tablet önerebilir misiniz? 1000TL kadar bütçe ayırabilirim bu yüzden ikinci el bakıyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok farklı inçlerde tabletler kullandım ve son 1 yıldır okuduğum bütün kitapları dijital ortamdan(tabletten) okuyorum. En iyi inçin 8" olduğunu söyleyebilirim. 7 inç çok telefonumsu. 9", 10" ve üstü tabletlerde bir şeyler okumak için hem çok büyük hem çok hantal el yoruyor.

Çok farklı inçlerde tabletler kullandım ve son 1 yıldır okuduğum bütün kitapları dijital ortamdan(tabletten) okuyorum. En iyi inçin 8" olduğunu söyleyebilirim. 7 inç çok telefonumsu. 9", 10" ve üstü tabletlerde bir şeyler okumak için hem çok büyük hem çok hantal el yoruyor.

Şu anda kullanmış olduğunuz tabletin modeli nedir?

Şu anda kullanmış olduğunuz tabletin modeli nedir?

Şu anda kullandığım tablet Tab 3 T310 ve Tab e T560 yakın zamanda meraktan çok ucuza almıştım ikisini de. Ama sizin kullanımınız için Tab A T290 olabilir eğer o fiyata bulabilirseniz. İkinci elde 1000TL'ye bulunabiliyordu.

Şu anda kullandığım tablet Tab 3 T310 ve Tab e T560 yakın zamanda meraktan çok ucuza almıştım ikisini de. Ama sizin kullanımınız için Tab A T290 olabilir eğer o fiyata bulabilirseniz. İkinci elde 1000TL'ye bulunabiliyordu.

Cevabınız için teşekkür ederim belki birkaç daha para biriktirir bütçemi artırabilirim o zaman sıfır bakarım.

Cevabınız için teşekkür ederim belki birkaç daha para biriktirir bütçemi artırabilirim o zaman sıfır bakarım.

Tavsiyem globalde pek anılmayan tabletlerden uzak durman(özellikle Çinli olanlardan). Eski bir Samsung tablet yeni bir Hometech vs. tabletten çok daha iyidir. Paranı biriktireceksen de global pazarda popüler olan ve TWRP gibi Custom recovery ve ROM desteği bulunan modellere bakman 11 yaşına girecek tableti halen Android 7.1.2 ile kullanıyorum ama ondan daha yeni olan Casper VIA T18'i daha iyi ve hızlı işlemciye sahip olmasına rağmen çok az şey için kullanabiliyorum.

Bu fiyata çok bir imkanınız yok. Hatta neredeyse hiç yok. En azından ikinci el orta halli bir tablet için birkaç bin lira daha biriktirin. Honor Pad X9 tarzı bir şey alırsınız.

Bu fiyata çok bir imkanınız yok. Hatta neredeyse hiç yok. En azından ikinci el orta halli bir tablet için birkaç bin lira daha biriktirin. Honor pad X9 tarzı bir şey alırsınız.

Cihaza baktım istediklerimi fazla fazla karşılıyor onun yerine Honor pad X8 modelinin 3 GB RAM ve 32 GB alanı olan versiyonu sanırım benim için daha uygun olacaktır. Sadece kitap okuyacağım ve dizi izleyeceğim bunları akıcı bir şekilde sunsa yeter bana hem neredeyse 2000 TL kadar daha ucuz. Sizin fikirleriniz nedir Honor pad X8 serisi için?

Cihaza baktım istediklerimi fazla fazla karşılıyor onun yerine Honor pad X8 modelinin 3 GB RAM ve 32 GB alanı olan versiyonu sanırım benim için daha uygun olacaktır. Sadece kitap okuyacağım ve dizi izleyeceğim bunları akıcı bir şekilde sunsa yeter bana hem neredeyse 2000 TL kadar daha ucuz. Sizin fikirleriniz nedir Honor pad X8 serisi için?

X9, X8'den PPI hariç her şekilde daha üstün. Yani bir kere alıp 3-5 yıl kullanayım diyorsanız tercih X9 olabilir. Öğrenci vergi indiriminden faydalanabiliyorsanız düşünün derim. Zaten 4 GB RAM ve 64 GB depolama bile az gelirken 3 GB RAM ve 32 GB depolama biraz zorlayacaktır. Aynı mantıkla iPad aldığımdan 32 GB yer az daha zorlarsam canımı sıkacaktır, farkındayım. Boş yer kalmıyor pek. Dizi izleyeceğiniz uygulamaları da kaldırabilmesini düşünmek gerek. Yoksa X8 de alabilirsiniz tabii.

X9, X8'den PPI hariç her şekilde daha üstün. Yani bir kere alıp 3-5 yıl kullanayım diyorsanız tercih X9 olabilir. Öğrenci vergi indiriminden faydalanabiliyorsanız düşünün derim. Zaten 4 GB RAM ve 64 GB depolama bile az gelirken 3 GB RAM ve 32 GB depolama biraz zorlayacaktır. Aynı mantıkla iPad aldığımdan 32 GB yer az daha zorlarsam canımı sıkacaktır, farkındayım. Boş yer kalmıyor pek. Dizi izleyeceğiniz uygulamaları da kaldırabilmesini düşünmek gerek. Yoksa X8 de alabilirsiniz tabii.
Cevabınız için teşekkür ederim, dediklerinizi düşüneceğim.

Geri
Yukarı