E-mail neden ayarlamadığım halde iPhone'a bağlı?

Emre Çetin 70

Decapat
Merhaba. Bir süre önce kullandığım e postaya aciliyetten dolayı babamın iPhone cep telefonunun gizli sekmesinden Gmail'e giriş yaptım. Sadece Discord yeni konum girişini doğruladıktan sonra hesaptan çıktım. Hiçbir şekilde telefon numarası vs ayarlamadım. Ama bugün Gmail'e girerken siz olduğunuzu doğrulayamadık diyerek:

-*bu QR kodunu taramak için IPhone'daki kamera uygulamasını kullanın*-

Diye bir uyarı verdi altında da QR kod var. Neden böyle yaptı hesabıma giremiyorum?

Sonuçta başka bir cihazdan bir oturum açıldı. Google tabii ki de bunu tespit edecek. QR kodu okuttunuz mu? Oradan sonra nereye yönlendiriyor?

Bir şekilde kurtarırım ama neden iphone ile ilgili bir şey yaptı onu anlamadım hesaba 1 kere gizli sekmeden girdiğim halde niye böyle bişey oluyor ki
Gizli sekmede giriş yapınca, o cihaz giriş yapılan isimleri, şifreleri, çerezleri hafızada tutmaz. Yani gizli sekmeden girmek bilgileri karşı sunucudan değil, giriş yapılan cihazdan korur. Kısaca şöyle yani, Iphone gmail'e girdiğinin farkında değil, fakat Gmail kendisine Iphone'un girdiğinden haberdar.

Kurtarma e-postasından, ya da eski bir hesap ise güvenlik sorusundan da kurtarabilirsiniz. Şifremi unuttum kısmına gelin bir deneyin.

Şifre kurtarma deyince tekrar QR kod istiyor. Sanırım bütün Twitch / YouTube / Instagram hesaplarım gitti :D
Gizli sekmede giriş yapınca, o cihaz giriş yapılan isimleri, şifreleri, çerezleri hafızada tutmaz. Yani gizli sekmeden girmek bilgileri karşı sunucudan değil, giriş yapılan cihazdan korur. Kısaca şöyle yani, Iphone gmail'e girdiğinin farkında değil, fakat Gmail kendisine Iphone'un girdiğinden haberdar.
peki neden kameradan okuttum halde hala doğrulamıyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı