E-posta adresine yollanan boş maillerden virüs bulaşır mı?

WukuWukong

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, birisi e-posta adresime 2 kez üst üste boş mesaj gönderdi. Telefonda direkt açtım ve ardından virüs olduğunu düşünüp tarama yaptım ve virüs yok (ESET mobil ve Kaspersky'ın mobil uygulamasıyla taradım). Bilgisayara şu anda Kaspersky Free kuruyorum. Kişi belki konuyu görecek bazı kişilere daha önceden e-posta atmıştır diye ismini karalamıyorum. Boş bir e-postadan virüs bulaşabilir mi?

Dosya Ekleri

• 1699177259157.png
    1699177259157.png
    7,2 KB · Görüntüleme: 34
E-postaya bir ek yapıştırmadığı sürece virüs bulaşmaz. Öyle bir teknoloji henüz yok.

Yüksek ihtimalle birisi yanlışlıkla size e-posta gönderdi.

Zaten e-posta boş. Ne olmasını bekliyorsunuz ki?

Virüs değil de spam gibi geldi bana. Spam olarak işaretleyin.
Kimlik avı olarak bildirdim. Bilemiyorum yani her ne kadar dediğiniz gibi olsa da bir insan yanlış yaptıktan sonra "yanlış E-posta'ya attım ya neyse tekrardan yanlış E-posta'ya mesaj göndereyim" demez herhalde. Ve neden boş mesaj yollasın?

Kimlik avı olarak bildirdim. Bilemiyorum yani her ne kadar dediğiniz gibi olsa da bir insan yanlış yaptıktan sonra "yanlış E-posta'ya attım ya neyse tekrardan yanlış E-posta'ya mesaj göndereyim" demez herhalde.
Kimlik avı değil ki bu? Kimlik avı verilerinizin çalınmasıdır.

Kimlik avı değil ki bu? Kimlik avı verilerinizin çalınmasıdır.
Bilmiyorum, siz demeden önce yapmıştım. Engelledim ve antivirüsler virüs bulmadı telefonda. Bilgisayarda da tarama yapıyorum virüs çıkmazsa problem yoktur değil mi? Hesaplarımın çoğu iki faktörlü doğrulama açık şekilde.

Bilmiyorum, siz demeden önce yapmıştım. Engelledim ve antivirüsler virüs bulmadı telefonda. Bilgisayarda da tarama yapıyorum virüs çıkmazsa problem yoktur değil mi? Hesaplarımın çoğu iki faktörlü doğrulama açık şekilde.
E-postayı silin gitsin. Virüs falan bulaşmaz merak etmeyin.

Dosya Ekleri

• 1699179826128.png
    1699179826128.png
    34,9 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı