E-spor bandında mouse pad önerisi

Machvins

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Yaklaşık 4.5 yıldır SteelSeries xxl heavy modelini kullanıyorum. Fakat padi ıslak mendille çok temizledim ve yanlış olduğunu çok geç öğrendim. Bulaşık deterjanı ile yıkadım o da sıkıntıymış Bu kanaldaki temizleme videosuna göre toz deterjan en iyisi ve kanaldaki mouse pad önerilerine göre birkaç model belirledim aklımda.

Şu anki pad muhtemelen ömrünü doldurdu, görüntü olarak problemi yok fakat elim terlediğimde pad nemlendiğinde pad balçık gibi oluyor, çok ağırlaşıyor, kontrol etmek çok zor. Su ile ıslatıp bir bezi siliyorum üstünden. Razer DeathAdder V2 modelini kullanıyorum. Fiyat olarak bir sınırım yok fakat gidip de 1000-1500 TL vermek istemiyorum açıkçası.

Bana şu anki mouse padimden daha kaliteli bir pad önerir misiniz aklımdaki modeller şu anda bunlar;
Kl-asse Markt Klasse Tiger Taiga Longteng
Zowie GSR

Son düzenleyen: Moderatör:
Longteng alın. Daha iyi.

Fakat onun orijinal olmadığını biliyorum. Aynı fabrikadan çıktığını söylüyorlar orijinal tiger ile bu konu da çok fark eder mi?

Orijinali sanırsam Türkiye de satışı yok, alibabaekspressden alsam gelmesi etmesi çok uzun iş. Başka öneriniz yok değil mi?

Fakat onun orijinal olmadığını biliyorum. Aynı fabrikadan çıktığını söylüyorlar orijinal tiger ile bu konu da çok fark eder mi?

Orijinali sanırsam Türkiye de satışı yok, alibabaekspressden alsam gelmesi etmesi çok uzun iş. Başka öneriniz yok değil mi?
Bütçen ne kadar? @ikseroo veya @JakerT4 hocam da öneri yapabilir.

Gram farkları yok, ikisini de gördüm baktım. Tam olarak bütçe var mı?

Bütçe vermemişsiniz ama klasse iyidir.

Gram farkları yok, ikisini de gördüm baktım. Tam olarak bütçe var mı?

Bütçede bir sınırım yok aldığım şu an kullanmış olduğum üründen daha iyi olsun sorunlarıma yönelik. Ama gidip de 1500 TL vermem herhalde saçma geliyor bir pad için. Anladım ikisini de kullanmış birisi olarak fark yok demeniz güzel. Ekstra bir öneriniz yok ise bunu da alabilirim.

Bir de arkadaşlar 1600 DPI oynadığım da çok daha ufak nokta atışlarını ayarlayabiliyorum. 800 DPI de bu durum mevcut değil ekran da DPI da ölçek taramasından dolayı muhtemelen 800 de çok fazla piksel atlıyor. Bu da hassas ince aim almamı engelliyor. Full Speed pad FPS oyunları için de iyi gelmez diye düşünüyorum.

Bildiğim kadarı ile SS heavy %50 Control %50 Speed. O yüzden bu konular da çok da tecrübem yok yıllardır SS kullanmış biriyim, sizin tavsiyenize ve tecrübelerinize göre sipariş vereceğim. Skatezleri de Wraith ile değişmemi söylediler ama PTFE skatez kullanıyor Razer V2 skatezlerde de erime gibi hiçbir şey yok aslında. İlk padi alıp duruma göre skatez de değişmeyi düşünüyorum.

Bütçede bir sınırım yok aldığım şu an kullanmış olduğum üründen daha iyi olsun sorunlarıma yönelik. Ama gidip de 1500 TL vermem herhalde saçma geliyor bir pad için. Anladım ikisini de kullanmış birisi olarak fark yok demeniz güzel. Ekstra bir öneriniz yok ise bunu da alabilirim.

Bir de arkadaşlar 1600 DPI oynadığım da çok daha ufak nokta atışlarını ayarlayabiliyorum. 800 DPI de bu durum mevcut değil ekran da DPI da ölçek taramasından dolayı muhtemelen 800 de çok fazla piksel atlıyor. Bu da hassas ince aim almamı engelliyor. Full Speed pad FPS oyunları için de iyi gelmez diye düşünüyorum.

Bildiğim kadarı ile SS heavy %50 Control %50 Speed. O yüzden bu konular da çok da tecrübem yok yıllardır SS kullanmış biriyim, sizin tavsiyenize ve tecrübelerinize göre sipariş vereceğim. Skatezleri de Wraith ile değişmemi söylediler ama PTFE skatez kullanıyor Razer V2 skatezlerde de erime gibi hiçbir şey yok aslında. İlk padi alıp duruma göre skatez de değişmeyi düşünüyorum.
Bütçe var ise, 1500 liralara kadar elbette verilir. Çok güzel pad'ler mevcut, bütçeniz 400 500 civarında ise, Klasse Longteng bakabilirsiniz. Control bir şey isterseniz, Aqua Control 2 bakabilirsiniz bende de mevcut. SS Heavy Control için özel üretildi yazıyor muhtemelen Control bir pad kullandınız. Klasse Longteng olanlar %50 Speed %50 Control olarak geçiyor. Wraith skatez güzeldir, gayet güzel kayıyor. İkinci el bakarsanız Pulsar ParaControl mevcut 499 civarına ikinci el düşünürseniz Pulsar olanlar gayet güzel.

Bütçe var ise, 1500 liralara kadar elbette verilir. Çok güzel Pad'ler mevcut, bütçeniz 400 500 civarında ise, klasse longteng bakabilirsiniz. Control bir şey isterseniz, Aqua Control 2 bakabilirsiniz bende de mevcut. SS heavy Control için özel üretildi yazıyor muhtemelen Control bir pad kullandınız. Klasse longteng olanlar %50 Speed %50 Control olarak geçiyor. Wraith skatez güzeldir, gayet güzel kayıyor. İkinci el bakarsanız pulsar paracontrol mevcut 499 civarına ikinci el düşünürseniz pulsar olanlar gayet güzel.

Anladım hocam benim mantık şu. 1500 TL bandın da bir pad ile bu longteng şu an bayağı popüler durum da mükemmel bir fark olmayacaktır diye düşünüyorum. Yıllarca SteelSeries kullanmış ve zamanında addison padleri bilir misiniz çocukluk dönemlerimizde onları kullanırdık 15-18 sene önceleri.

Şu an sıralama yapsanız hangisini önerirsiniz klasse longteng mi Aqua Control 2 galiba Aqua %100 Control? Aslında %50 Speed %50 Control olan longteng de deyebilirim. SS QCK ince olanlar da mı %100 Control olarak geçiyor peki? Sadece heavy modeli mi? Heavy bildiğim kadarı ile QCK ile arasında ki fark pad kalınlığıydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı