E-spor bandında mouse pad önerisi

Arkadaşlar YouTube yorumlara baktığımda klasse için, mouse en yukarıdan aşağıya çektiğiniz de benim masa oldukça büyük dirseğe kadar tüm kolu koyuyorum ve kolun içi temas halinde pad ile, mouse aşağı kadar çektiğinizde pad ile kol teması çok kötü olduğunu söyleyenler var kaymıyor yapışıyor gibisinden bu ne kadar doğru? Yüzeyi biraz pürüzlü olduğu için denmiş hep yorumlarda. Sizin tecrübeleriniz nasıl bu konuda?

Bu benim için gerçekten problem kolun kaymaması. Terleyince en nefret ettiğim durumlardan biri hatta basketbol kollukları var çoğu oyuncu ondan da alıyor. Çünkü padi tamamen kullanıyorum kolun yapışması ve kaymaması çok negatif bir durum benim için.
@ikseroo @JakerT4
Yapış yapış vesaire değil. Yüzeyi pürüzlü ona bir şey diyemem, bal gibi kayıyor. Belki pürüzlü yüzeyden hoşlanmazsınız.

Yapış yapış vesaire değil. Yüzeyi pürüzlü ona bir şey diyemem, bal gibi kayıyor. Belki pürüzlü yüzeyden hoşlanmazsınız.

Bilemedim şu an SS'den hissiyat olarak nasıl farklı olacak kullanmam gerekli, ama dediğim gibi kolun yapışma problemi olmaz ise pürüzden dolayı sorun yok. Bu SteelSeries pad de en nefret ettiğim k elin terlediğinde nemlenmeye başlıyor pad ve o kadar ağırlaştırıyor ki kontrolü.

Bilemedim şu an SS'den hissiyat olarak nasıl farklı olacak kullanmam gerekli, ama dediğim gibi kolun yapışma problemi olmaz ise pürüzden dolayı sorun yok. Bu SteelSeries pad de en nefret ettiğim k elin terlediğinde nemlenmeye başlıyor pad ve o kadar ağırlaştırıyor ki kontrolü.
Klasse iade alıyor mu bilemiyorum hocam, bi sorun isterseniz. Beğenmezseniz yollarsınız.

Arkadaşlar merhaba,
Yaklaşık 4.5 yıldır SteelSeries xxl heavy modelini kullanıyorum. Fakat padi ıslak mendille çok temizledim ve yanlış olduğunu çok geç öğrendim. Bulaşık deterjanı ile yıkadım o da sıkıntıymış Bu kanaldaki temizleme videosuna göre toz deterjan en iyisi ve kanaldaki mouse pad önerilerine göre birkaç model belirledim aklımda.

Şu anki pad muhtemelen ömrünü doldurdu, görüntü olarak problemi yok fakat elim terlediğimde pad nemlendiğinde pad balçık gibi oluyor, çok ağırlaşıyor, kontrol etmek çok zor. Su ile ıslatıp bir bezi siliyorum üstünden. Razer DeathAdder V2 modelini kullanıyorum. Fiyat olarak bir sınırım yok fakat gidip de 1000-1500 TL vermek istemiyorum açıkçası.

Bana şu anki mouse padimden daha kaliteli bir pad önerir misiniz aklımdaki modeller şu anda bunlar;
Kl-asse markt klasse tiger taiga longteng.
Zowie gsr.

Çok uzun süredir Glorious X-large kullanıyorum. İnanın 1000-TL'lik bir mouse padin vereceği tüm konforu veriyor ve uzun kullanımda çok dayanıklı çıktı. Hiçbir çıkma yırtılma ve bunun gibi bozulma göstermedi. Aktif olarak CS:GO, Warzone ve pub-g oynuyorum. Öneririm.

Çok uzun süredir Glorious X-large kullanıyorum. İnanın 1000-TL'lik bir mouse padin vereceği tüm konforu veriyor ve uzun kullanımda çok dayanıklı çıktı. Hiçbir çıkma yırtılma ve bunun gibi bozulma göstermedi. Aktif olarak CS:GO, Warzone ve pub-g oynuyorum. Öneririm.

Bu dediğiniz pade de baktım fakat hiç 1000 TL bandında yada üstü bir pad kullanmadığım için bilemeyeceğim. Aklımda Zowie GSR vardı. Sebebi ise Zowie XL2546K geçtim ve çok memnunum Zowie bu işi gerçekten iyi yapıyor. Fakat Padleri konusunda çok seven bir kesim de var sevmeyende. Longtengi ise çok met ettikleri için denemek istiyorum. Şuanda WhassApp üzerinden konuşuyorum iade konusu olumlu ama muhtemelen beğeneceğim gibi geliyor padi sadece bir kaç gün alışma süreci ondan sonra beğendiğim de performansa etkisi kesinlikle farkedilir olacak. 4.5 Senedir bataklıkta oynuyorum bunu severim muhtemelen.

@JakerT4 @ikseroo

Arkadaşlar klasse ile WhatsApp üzerinden iletişime geçtim. Size sorduğum kol içi kaymama problemi ile ilgili şöyle bir yorumda bulundular;

"Eğer siz mouse pad kolunuzu yaslıyorsanız böyle bir problem oluşabilir. Bu mouse padin yüzeyi pürüzlü bir yapıda. Zaten kolunuzu yasladığınız zaman kolunuzu tahrişte edebilir yapısından dolayı. Yani sizin söylediğinize benzer bir problem yaşama ihtimaliniz var. Kolun kaymaması gibi bir durumdan çok kolun tahriş olabilme ihtimali daha yüksek olacaktır. Yüzeyi pürüzsüz mouse padlerde bu durumu yaşamama olasılığınız daha yüksek"

"Ne tarz oyunlar oynuyorsunuz bilmiyorum ama Valorant gibi bir oyun oynuyorsanız memnuz kalacağınızı düşünüyoruz. Eğer mesela PUBG gibi bir oyun oynuyorsanız QCK gibi Control modeller daha mantıklı olacaktır. Bizim yeni çıkardığımız bir seri var G-SR Unique Control diye. Belki onu da düşünebilirsiniz. Tamamen pürüzsüz ve kontrol yapıda bir mouse pad"

Muhtemelen bu akşam da güzel indirim olacak yeni serilerini bilmiyoruz. Longteng alıp alışma gibi bir sürecim olmaz şöyle açıklayım ben ürünü alırım 5 dakika yeterli benim için test ederim beğenirsem çok net kullanırım. Beğenmez isem 2-3 gün alışayım olmaz muhtemelen direkt iade ederim. Ya da bir adet de yeni serisinden sipariş verip G-SR Unique Control'den onu da denemeli miyim? Çok da uğraşmak istemiyorum açıkçası iade işleri ama denemeden de karar veremiyorum.

Son düzenleme:
Ne yaptınız hocam düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz acaba?
Dostum iyi hatırlattın ben direkt olarak GSR yerine Klasse Longteng Vaxee modelini sipariş verdim. 5-10 dakika yeterli demiştim zaten benim için test olarak. Pürüzlü yapısı hybrid oluşu ben çok memnunum. Hatta şunu anladım benim olayım belki tamamen speed mouse padler bile olabilir. Ama FPS için Hybrid en iyisi, bunuu üzerine oyun tarzım çok hızlı agresif olduğu için çok rahat ettim çok memnunum.

Tıkandığı yerler çok oluyordu SS Heavy'de bu tam biçilmiş kaftan bir tık bile hızlı olsa gidermiş benim için. GSR verecektim sipariş denemek amacıyla ama bundan daha bir yavaş pad kullanamam alışma süreci falan da olmadı bende direk gücümüze güç kattı diyebilirim çok memnunum.

Son düzenleme:
Dostum iyi hatırlattın ben direkt olarak GSR yerine Klasse Longteng Vaxee modelini sipariş verdim. 5-10 dakika yeterli demiştim zaten benim için test olarak. Pürüzlü yapısı hybrid oluşu ben çok memnunum. Hatta şunu anladım benim olayım belki tamamen speed mouse padler bile olabilir. Ama FPS için Hybrid en iyisi, bunuu üzerine oyun tarzım çok hızlı agresif olduğu için çok rahat ettim çok memnunum.

Tıkandığı yerler çok oluyordu SS Heavy'de bu tam biçilmiş kaftan bir tık bile hızlı olsa gidermiş benim için. GSR verecektim sipariş denemek amacıyla ama bundan daha bir yavaş pad kullanamam alışma süreci falan da olmadı bende direk gücümüze güç kattı diyebilirim çok memnunum.
Merhaba GSR nerden alabiliriz? Şöyle bişi buldum ama orjinal mı bilemedim

Dostum Klasse yeni çıkardığı GSR modelinden bahsediyorum bana onu önermişlerdi. Bende 2 adet sipariş verecektim en son konuşmamız da Longteng karar verdik beğenmeseydim iade edip GSR olanı alacaktım.
Bundan bahsediyorum. Yapısı control kısmı Zowie G-SR'a çok benzermiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı