E-Spor için hangi oyun tercih edilmeli?

Hevesini kırmak istemem ama esporcu olacağım diyip esporcu olunmaz. Yani en azından profesyonel olunmaz. Bir takım kur ya da kendi seviyene yakın bir takıma katıl. Küçük küçük oyun parası ödülleri veren düşük turnuvalara katıl ve kendini geliştir. Olursa olur olmazsa olmaz. Kendini de üzme.

1.) Sevdiğin bir oyun olsun çünkü bunu bir iş olarak yapacaksın ve bayağı baskı altında olacaksın biraz araştırma yaparak ne demek istediğimi anlarsın.

2.) Sürekli pratik yapman ve hep yeni bir şeyler öğrenmeye bak çünkü ben League of Legends'ı 4 sene boyunca eğlence amaçlı oynadım ulaşabildiğim en yüksek lig altın 1 - platin 4'idi eğer sürekli pratik yapsam ve sürekli yeni şeyler öğrenmeye odaklansaydım en üst liglerde olurdum 1 ya da 2 sene içinde.

3.) Frame Per Second çok önemli hele ki First Person Shooter oyunlarında daha da önemli oluyor biraz araştırma yaparsan görürsün 60 - 144 - 240 Hz arası farkları.

1.) sevdiğin bir oyun olsun çünkü bunu bir iş olarak yapacaksın ve bayağı baskı altında olacaksın biraz araştırma yaparak ne demek istediğimi anlarsın.

2.) sürekli pratik yapman ve hep yeni bir şeyler öğrenmeye bak çünkü ben League of Legends'ı 4 sene boyunca eğlence amaçlı oynadım ulaşabildiğim en yüksek lig altın 1 - platin 4'idi eğer sürekli pratik yapsam ve sürekli yeni şeyler öğrenmeye odaklansaydım en üst liglerde olurdum 1'ya da 2 sene içinde.

3.) frame per second çok önemli hele ki first person shooter oyunlarında daha da önemli oluyor biraz araştırma yaparsan görürsün 60 - 144 - 240 Hz arası farkları.

PUBG veya Valorant istiyorum monitörüm 144 Hz 400 FPS alıyorum iki oyun arasından PUBG'yi daha çok sevip daha iyi oynuyorum. Sürekli pratik yapıyorum rankda kasıyorum geçen sezon en yüksek ranka sahiptim siralamadaydimda ama sonra ne yapsam bilemedim güzel oynuyorum geri kalan kısımda ne yapmam gerek ekip var ama daha profesyonel bir ekip bulmaya çalışıyorum.

Geri
Yukarı