E-sporcu olmak istiyorum

pelested

Centipat
Arkadaşlar CS:GO'da e-sporcu olmak istiyorum. Aslında o kadar iddialı değilim fakat en azından tier4, tier5 takımlardan birine girip lan turnuvalarında oynamak istiyorum bunu nasıl yaparım? FACEIT'te elom 8 mm oynamıyorum uzun süredir, aimim sorunsuz ve her oyunumda entry fragger olarak oynuyorum, ingilizcem gayet yeterli YouTube'da yabancı takımların oyun içi konuşmalarını izliyorum ve sorunsuz anlıyorum. Eksiğim genel olarak harita bilgim, çok sınırlı map biliyorum bunlar da nuke, dust, Mirage, anubis, Inferno ve cache. Bunları da halletsem FPL daveti almadan herhangi bir takımda oynayabilir miyim? Bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar CS:GO'da e-sporcu olmak istiyorum. Aslında o kadar iddialı değilim fakat en azından tier4, tier5 takımlardan birine girip lan turnuvalarında oynamak istiyorum bunu nasıl yaparım? FACEIT'te elom 8 mm oynamıyorum uzun süredir, aimim sorunsuz ve her oyunumda entry fragger olarak oynuyorum, ingilizcem gayet yeterli YouTube'da yabancı takımların oyun içi konuşmalarını izliyorum ve sorunsuz anlıyorum. Eksiğim genel olarak harita bilgim, çok sınırlı map biliyorum bunlar da nuke, dust, Mirage, anubis, Inferno ve cache. Bunları da halletsem FPL daveti almadan herhangi bir takımda oynayabilir miyim? Bilgisi olan var mı?

Oyunda en yüksek ranklara çıkman lazım öncelikle. Oyunu ortalama bir oyuncudan kat kat iyi oynaman ve tüm bilgilerinin kat kat daha fazla olması lazım. E-spor düzeyinde bir oyuncu bile olsan kendini e-spor tarafına göstermen gerekiyor. Kimse sana gelip turnuvada oyna gibi bir şey söylemez. Dediğim gibi e-spor düzeyinde oynasan bile kendini e-spor camiasına tanıtman gerekiyor. Sanıyorsam yaşın küçük, o işler öyle olmuyor. İstiyorsan da günlük antrenmanlar yapıp, sosyal medya aracılığıyla kendini göstermen lazım. Bunları yapsan bile yine olmayabilir. Şans işi.

Tier 4, tier 5 takımda olunca e-sporcu oluyorsak bende e-sporcuyum. FACEIT'de 10 level e-sporcular var o zaman.
E-sporcu dediğimiz kişiler, bu işi aktif olarak yürüten ve sık sık antrenman yapan kişilerden oluşuyor.
Valorant'ta bile liglere katılmak için eskiden diamond 1 ve üstü hesap istiyorlardı, şu an durum ne bilmiyorum ve bıraktım.

E-sporcu olmak istiyorsan önce takım oyununu öğren, sonrasında 2K saat üstüne çıktığında 'Game sens'inin oturacağını varsayıyorum' oyunu içinde yaşarsın. Rakibin çıkacağı yerlere peek alıp One tep atarsın.
Heh işte bunları yaptıktan sonra profesyonel arenada, senden daha iyi veya aynı seviyedeki oyuncularla rekabet dolu bir kapışma yaşarsın.
Herkes e-sporcu olmak istiyor. Fakat şöyle bir durum var, Valorant'dan örnek vereceğim.
600Rr'a çıkmış bir oyuncu 100Rr'da oynayan bir oyuncudan normal olarak kendini üstün görecektir, fakat turnuva arenasında bu durum öyle değil. Ben çok gördüm immortal eloda oynayıpta Diamond'lara yenilen kişileri. Hatta bunun büyük bir önreğide Team demiral oyuncularının elmas ve Immo'lardan oluşan takımlara yenilmesi gibi.

Sana en büyük tavsiyem FACEIT'de kendini göstermendir, emin ol FPL'e girebilecek kadar yeterliyesen takımsız ve parasız kalmazsın. FPL'de oynayıpta e-sporcu olmayanlar bile çoğu e-sporcudan iyi paralar kazanıyor.

Rankının yüksek olması lazım, FACEIT'te kendini belli etmen lazım, birileriyle iletişime geçebilirsin, ufak tefek turnuvalara katılabilirsin pek bir faydası olmaz ama deneyimin olmuş olur, reklamını yapmalısın kısaca bende çok hakim değilim ama kendini göstermen lazım ve unutma e sporcu olmak istiyorsan en iyisi olmalısın bu oyunu işin olarak benimsemen lazım her gün oturup başında saatlerce aimler taktikler falan çalışacaksın yaşın kaç bilmiyorum ama eğer küçüksen bunlar gelip geçici hevesler şans işi bence hiç uğraşma emeklerin boşa gider.

Geri
Yukarı