E-sporcu olmak mümkün mü?

O iş muhtemelen hadi ben esporcu olayım demekle olmuyor. O kadar iyi oynuyor olman lazım ki birilerinin dikkatini çekip teklif alman lazım. Eskiden sürekli beraber oynadığım ve şu an esporcu olan bir tanıdığım çocuk var. 12-13 yaşındayken dandik laptop ve dandik ekipmanlarıyla bizi taşıyordu. Belliydi yani o zamanlardan onun bu yola gideceği. 3-4 yıldır da profesyonel olarak esporcu.

Oldu ki sen kendini kanıtlayana kadar Valorant'ın fişi çekildi ne yapacaksın? Sürekli oyun mu değiştireceksin?

Refleksler bir yaştan sonra ölüyor. 4-5 sene önce ortalığı inletirdim şimdi 18 yaşıma dayandım ve refleks kalmadı. Aim kalmadı
Dostum sakin ol 90 yaşına girmedin ne bu tripler.
13 14 yaşında e sporcu mu var?
Çoğu 18 den büyük zaten.

Refleksler bir yaştan sonra ölüyor. 4-5 sene önce ortalığı inletirdim şimdi 18 yaşıma dayandım ve refleks kalmadı. Aim kalmadı. Tabii bu durum kişiden kişiye değişir. Mesela Unlost eskisi gibi değil, Rahmetli Melih Kalkan da muhtemelen 22 yaşlarında veya unlost yaşlarında refleksleri kötüleşecekti.

Gerçekçi olalım.
Epey yaşlanmışsınız hocam.

Büyük ihtimalle linç yiyeceğim ama maddi getirisine bakmaksızın bir insan neden e-sporcu olmak ister ki ? Yayıncılık, Influencer, Youtuber vs anlarım ama e-sporcu dediğin insanlar neredeyse 7/24 sadece profesyonel oyununu oynayan ve sürekli o oyunu ciddiye alarak yaşayan insanlar. Zaten çoğu da belli bir süre sonra bırakıp yayıncı vs oluyor. İlla olmak istiyorsan kendini vakit buldukça geliştir, turnuvalara katıl, bir yandan da okulu götür.

Epey yaşlanmışsınız hocam.
Hocam Elmas elo dan gümüşe düştüm (Eskiden Yücelik yoktu.) ve her el sage alıp tab da en alt sırada oluyorum. Fortnite de turnuvalarda sıralama yapıyordum, artık oynamıyorum kötü olduğumdan hatta geçen kafam esti gireyim dedim Epic hesabım çalınmış. Siz düşünün 3 sene kısa bir süre değil. Ve bu kişiden kişiye değişir...

Hocam Elmas elo dan gümüşe düştüm (Eskiden Yücelik yoktu.) ve her el sage alıp tab da en alt sırada oluyorum. Fortnite de turnuvalarda sıralama yapıyordum, artık oynamıyorum kötü olduğumdan hatta geçen kafam esti gireyim dedim Epic hesabım çalınmış. Siz düşünün 3 sene kısa bir süre değil. Ve bu kişiden kişiye değişir...
Mizah yaptım hocam. :D
Epic hesabınız için geçmiş olsun.

Büyük ihtimalle linç yiyeceğim ama maddi getirisine bakmaksızın bir insan neden e-sporcu olmak ister ki? Yayıncılık, ınfluencer, YouTuber vs anlarım ama e-sporcu dediğin insanlar neredeyse 7/24 sadece profesyonel oyununu oynayan ve sürekli o oyunu ciddiye alarak yaşayan insanlar. Zaten çoğu da belli bir süre sonra bırakıp yayıncı vs oluyor. İlla olmak istiyorsan kendini vakit buldukça geliştir, turnuvalara katıl, bir yandan da okulu götür.

Eternal fire hype getirdi şu son olaylarla. Insanlar özeniyor doğal olarak.

Esporcu olmak çok iyi olsan bile kısa vadede karın doyurmaz gibi hocam bence kendine uygun bir meslek ve hedef belirle espor alanında kendini geliştirmeyide bir hobi olarak gör.

Geri
Yukarı