E-sporcular nasıl monitöre çok yakından bakıyor?

bertugoyun

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, hiç ağrımıyor mu gözleri koruması falan mı var? Monitöre sankı yapılık gibi çok yakından oynuyorlar her maçta 2 3 maçta gözlerinde problem olması lazım iken her maç öyleler nasıl hiçbir şey olmuyor?

Arkadaşlar, hiç ağrımıyor mu gözleri koruması falan mı var? Monitöre sankı yapılık gibi çok yakından oynuyorlar her maçta 2 3 maçta gözlerinde problem olması lazım iken her maç öyleler nasıl hiçbir şey olmuyor?
Kalitelli monitörlere sahipler büyük oranda o sebepten. Kimisi de çoktan gözlük takıyor.

Peki IPS falan diyorlar onla alakası var mı? Özellik olarak mı geliyor?
Hocam ekran çeşitleri var. Bunların arasından en iyi rengi veren IPS ama bir süre sonra gözü yorar en azından benimkini yoruyor. VA panel kullanıyorum ben.
Hocam ekran çeşitleri var. Bunların arasından en iyi rengi veren IPS ama bir süre sonra gözü yorar en azından benimkini yoruyor. VA panel kullanıyorum ben.

Öncelikle şu ekrana çok bakarsan gözün bozulur olaylarını artık geçmeliyiz. Anne ve babamızın dediği çok bakarsan gözlerin bozulur devri tüplü televizyonlarda kaldı. Kullandıkları monitörlerin çoğu bu duruma elverişli oluyor. O yüzden pek bir sıkıntı çıkmıyor. Şimdiye kadar gittiğim göz doktorlarının hepsine sordum neredeyse hiçbiri göz bozulmasının bunun ile direkt bağlantılı olduğunu söylemedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı