Rehber E-Tab 4 tabletlerde Zoom'a nasıl girilir?

tunasahinn

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, köşede E-Tab 4'ü olup malumumuz uzaktan eğitim olaylarından dolayı tekrardan kullanmak istemiştir fakat bildiğiniz gibi tabletin Android sürümü çok eskidi ve neredeyse bilindik her uygulamanın desteği bitiyor. Maalesef 4.3.1 üstüne custom ROM açmak imkansız çünkü gerçekten uzun bir uğraş lazım ve böyle bir tablet için kesinlikle değmez. İnternetten Zoom'un eski sürümlerini indirip kurabilsek bile toplantılara katılmak için sürümün güncel olması gerektiği uyarısı alıyoruz ve maalesef bunun da bir çözümü yok. Yaklaşık 10 küsür tane tarayıcı denedikten sonra sizlere bir çözüm yöntemi sunacağım.

Not: Bu yöntem sık kullanıldığında gerçekten sabır taşırıcı olabilir, çünkü Web arayüzü performansı normal uygulamaya göre kat kat düşük. Web performansını artırmak istiyorsanız CyDevs'in custom kernel'ini kurmayı deneyebilirsiniz.

Gerekenler

- Puffin Browser

1-) Öncelikle tablet üzerinden (Puffin), zoom.us/join adresini açıyoruz. Ardından ayarlardan siteyi masaüstü görünümüne alıyoruz. Karşımıza çıkan siteden ''Join A Meeting'' butonuna tıklıyoruz.
2-) Toplantı sahibinin vermiş olduğu ID bilgisini girip ardından şifresini girin.

--- Eğer toplantı linki varsa 3. adımdan devam edin.

3-) Şifre girişinden sonra otomatik olarak Zoom uygulamasını çalıştırmak isteyecektir fakat siz buna izin vermeyin, aşağıda bulunan ''Join from browser'' butonuna tıklayın.
4-) Join audio butonuna basarak toplantı sahibinin sesini almaya başlayabilirsiniz.

İşte bu kadar! Maalesef bundan başka bir yöntem yok, en azından tablet köşede durmaktan kurtulur.

Bütçeniz ikinci el Android versiyonu yükseltilebilecek tabletlere el veriyorsa (E-Tab 5 gibi) şu süreçte onlardan satın alıp kullanmanızı tavsiye ederim. Geçici bir çözümdür ve sonraki sürümlerde destek tamamen kesilebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir çözüm ama bizi niye uğraştırıyor? 1 ay önce Lenovo mavi ekran vererek bozuldu ve bende elimdeki tab 3 lite ile derse girmeye çalıştım olmadı. Hayır yani 5.1.1 yükseltseler razıyım ama maalesef böyle işlerle uğraştırıyorlar.
Not: telefonla denedim internetten sıkıntısından olmadı.

İyi bir çözüm ama bizi niye uğraştırıyor? 1 ay önce Lenovo mavi ekran vererek bozuldu ve bende elimdeki tab 3 lite ile derse girmeye çalıştım olmadı. Hayır yani 5.1.1 yükseltseler razıyım ama maalesef böyle işlerle uğraştırıyorlar.
Not: telefonla denedim internetten sıkıntısından olmadı.
Model kodunu paylaşırsan uyumlu rom var mı diye kontrol edebilirim.

Geri
Yukarı