E-Tab 5 için Custom ROM önerisi

Daha fazla  
Selam,
Elimde bir E-Tab 5 var. Yıllar önce kurumsal koruma mıydı neydi onu kaldırmıştım. Nasıl yaptığımı da hatırlamıyorum. Neyse bugün de internetten Android 7.1 buldum ve yükledim ancak çok saçma hataları var. Mesela en son uygulamaları gösteren sağ alttaki kare tuş çalışmıyor. Kamerası berbat. Gerçi kamerayı kullanmıyorum da neyse. Kurarken gapps dosyasını kurmamıştım ondan olabilir. Tableti de kullanmam muhtemelen ama elimin altında bulunsun belki lazım olur. Sonuç olarak güzelinden bir Custom ROM rica edecektim. Android 6 ve üzeri olursa iyi olur ama kasarsa, sıkıntı çıkarırsa 5.1 de olur. Cihazda TWRP 3.0.2-4 sürümü kurulu.

@Umut Nas hocam sizi de sürekli rahatsız ediyorum da güvendiğim bir insan olarak çağırıyorum hakkınızı helal edin :)

@Dejuf
Merhaba hocam,
Bu ROM'u deneyebilirsiniz.
Android 6.0 bu arada.

Bu da GApps fix paketi:
Teşekkür ederim hocam. Yükledim Google klavye sürekli duruyordu ADB ile sildim. Swiftkey kurdum şimdi sorun yok gayet güzel çalışıyor. Uzun kullanım testi yapıp duruma göre yine yazarım. (Neyin uzun kullanımını yapacaksam sanki :D )
Bu konuya tıklayan arkadaşlar için de bilgilendirme olsun: Yukarıdaki ROM gayet güzel duruyor.

Teşekkür ederim hocam. Yükledim Google klavye sürekli duruyordu ADB ile sildim. Swiftkey kurdum şimdi sorun yok gayet güzel çalışıyor. Uzun kullanım testi yapıp duruma göre yine yazarım. (Neyin uzun kullanımını yapacaksam sanki :D )
Bu konuya tıklayan arkadaşlar için de bilgilendirme olsun: Yukarıdaki ROM gayet güzel duruyor.
Merhaba, yapılan kurulum Rootlu mu, Rootlu olmayan bir Room lazım da?...

Hocam rom nasıl? Stabil mı ? Başka rom denediniz mi en stabil hangisi ?
Çok stabil çalışmadı hocam. En son 5.1 miydi neydi tam hatırlamıyorum 5'li bir şeydi onu yüklemiştim. O daha sıkıntısız çalıştı. Ama inanın bu konuyu açtıktan sonra da hiç kullanmadım tableti. :D Şu an boş boş duruyor dolapta.

Şu anda en stabil sürüm 6.0.1 sürümü, diğerlerini (5 ve 7) denedim...
Çok stabil çalışmadı hocam. En son 5.1 miydi neydi tam hatırlamıyorum 5'li bir şeydi onu yüklemiştim. O daha sıkıntısız çalıştı. Ama inanın bu konuyu açtıktan sonra da hiç kullanmadım tableti. :D Şu an boş boş duruyor dolapta.
Teşekkürler hocam

Şu anda en stabil sürüm 6.0.1 sürümü, diğerlerini (5 ve 7) denedim...
siz hangisini önerirsiniz hocam sadece youtubeden video izleyeceğim. @bakgun66 @Dejuf

Son düzenleme:
siz hangisini önerirsiniz hocam sadece youtubeden video izleyeceğim. @bakgun66 @Dejuf
Sanırım bakgun66 nickli arkadaşımıza soruyorsunuz ama beni de etiketlediğiniz için ben de cevap vereyim hocam: Dediğim gibi hangisi olduğunu hatırlamıyorum ki. 5.1 gibi bir şeydi de dosyayı nereden indirdim, ne yaptım aklımdan çıkmış hep kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı