E-Ticaret Fikri

wowgenerals

Kilopat
Geçen gün forumda bir konu açmıştım. Yeni bir e-ticaret sitesi kuracağıma dair ve tüm her şeyiyle kendim ilgilenecektim. Fakat kafama yatmayan bir şeyler var maalesef ki. Satacağım ürün LED DÖŞEME olacaktı ama içimden bir ses bunun önünün kapalı olduğunu söylüyor çünkü hitap ettiği kitle çok sınırlı. Sese duyarlı ledler, anahtarlı ledler, sabit ışıklı ledleri bir araya getirip satmayı düşünüyordum(tabi bu ledler bilgisayar kasasına döşenecekti). Durum şimdilik bu arkadaşlar bana fikir verebilecek var mı? Para kazanmaya başlamam lazım ve acil bi fikre ihtiyacım var. Bu işlerden anlıyorum çünkü e-ticaret, PHP, HTML, CSS, PS, SEO, arama motoru optimizasyon bunların hepsiyle zamanında belli bi seviyede uğraştım. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
LED konusnda dediğiniz gibi önü kısıtlı. Bilgisayar parçaları konusunda gayet sıkıntılı bir yol var. Destek alacaksınız, parçaları alacaksınız, çok aşırı olmadan bir kar belirleyeceksiniz (Mesela Abilgisayar sitesinde KFA2 GTX 1060 EXOC 6GB modeli 1250TL, Babilgisayar sitesinde 1200TL, İskambilgisayar sitesinde 1175TL ise siz üçünün toplamını üçe bölüp %2-1,5 gibisinden küçük bir kar ekleyin. Benim aklıma böyle geldi bir tek.

Benim size bir sorum olacak kar edecek bir ticari fikri kendisi kullanmak var iken, insanlar neden bu fikri sizinle paylassin.
Ayrica illa bir fikir istiyor iseniz bence bir fiyat belirlemelisiniz.
Örnegin 2000 - 3000 € ile VPS & VDS isine girerseniz kisa zamanda iyi kar edersiniz.
Kücük paralar kazanmak istiyorsaniz r10 sitesinde upload ya da editörlük isine girebilirsiniz.
Örnekler cogaltilabilir, yeter ki kriterlerinizi, fiyat araliginizi vs. belirtin.

Kendinizden bahsetmekle baslayin ise bence, yasiniz kac? Tanitiniz kendinizi. :)

Bir arkadaşım bu şekilde senin gibi uzman bile değil fakat şöyle bir şey yaptı, Instagram üzerinden telefon kılıfı satmaya başlarsam nasıl olur diye sordu bana bende çok fazla bunu yapan kişi var sana kalmış bir şey dedim. Her şeyi ayarlamış. 3 TL'den toplu alıyor 20 TL civarında satıyor, şuan ofisleri bile var 3 kişi oldular toplam. Avusturya'ya bile kargo yaptılar. LED önü kapalı gibi. Bizzat satışını yapan babamın dükkanından biliyorum, çok fazla çeşit olması lazım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı