E-ticaret sitesi önerileri

BrewsteR

Hectopat
Herkese iyi forumlar arkadaşlar.

1.5 yıl civarı bir internet sitemiz var, ancak site'den hiç siparış vs. gelmedi.
Tabii hemen iş yapacak değil, ama birkaç telefon gelebilirdi.

Sitenin reklamını falan yapmadık hiç, ama şimdi yapmayı düşünüyoruz ancak sitenin tasarımı hiç iyi değil. ( Kategoriler olsun resimleri olsun vs. )

Siteyi birine yaptırdık, ücreti ise 1.500 TL'di ve her yıl ayriyeten 300 TL veriyoruz. (Site aktif olsun diye)

Bu arada yaptığımız iş yazın çocuk gereçleri bisiklet, çocuk arabası, üçteker.
Kışında, soba.
Sizden öneri bekliyorum.

Yani, yeni bir sitemi açalım?
Reklam verelim mi?
Reklam verirsek nereye vermeliyiz?

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kendimden örnek vereyim. Eğer bir online web sitesinden alışveriş yapacaksam, ilk olarak tasarıma bakıyorum, ardından site sahibinin ticaret yapması için verilen izin belgesini koymuş mu koymamış mı diye bakıyorum. Son olarak fiyat ve çalıştığı kargo firması.(tercihim mng, ya da ups).

Bence sitenin görünümünü değiştirin. Ardından reklam vermeye bakın ve bir süre hafif zararla satış yapın, yani diğer sitelerle fiyatınız rekabetçi olsun.

Ben kendimden örnek vereyim. Eğer bir online web sitesinden alışveriş yapacaksam, ilk olarak tasarıma bakıyorum, ardından site sahibinin ticaret yapması için verilen izin belgesini koymuş mu koymamış mı diye bakıyorum. Son olarak fiyat ve çalıştığı kargo firması.(tercihim mng, ya da ups).

Bence sitenin görünümünü değiştirin. Ardından reklam vermeye bakın ve bir süre hafif zararla satış yapın, yani diğer sitelerle fiyatınız rekabetçi olsun.
Teşekkür ederim, önerinizi dikkate alacağım.
Daha fazla önerilere, tavsiyelere ihtiyacım var.
(Bu arada moderatör linki kaldırmış, amacım reklam yapmak değildi sitenin rezilliğini göstermekti)

Reklama vereceğiniz parayı hepsiburada , n11 gibi sitelerde satış yapıp ürünlere harcasanız daha mantıklı gibi ama yinede siz bilirsiniz

Reklama vereceğiniz parayı hepsiburada , n11 gibi sitelerde satış yapıp ürünlere harcasanız daha mantıklı gibi ama yinede siz bilirsiniz
O gibi sitelere fazla harcanılanacak birşey yok diye biliyorum.

Evet kendimize ait site tanıtmak pek kolay olmayacaktır, lakin bir süre sonra tanıldığı zaman daha büyük yerlere varabiliriz.

İlerledikçede çeşitli çeşitli ürünler eklemeyi planlıyorum.

Not: Gözümüz çok yükseklerde değil, ama imkan varken yapmak isteriz.

Açık konuşmak gerekirse yerel bir esnaf iseniz ve ürün yelpazeniz fazla değilse mevcut pazar yerlerinde ürünlerinizi paylaşmanız sizin için daha iyi olur. Çünkü e-ticaret uğraş, zaman ve yatırım isteyen bir durum.

Satış yapabilmek için ne kadar iyi bir yazılım ve sunucu alt yapınız olsa bile, bilindik bir firma olmadığınız için güven konusunda eksik kalacaksınız. Ya da fazla tanınmayacaksınız.
Bunun önüne geçmek için reklam yatırımı yapmalısınız ve bu da bir masraf olacak.

Eğer bunları göze alabilecekseniz buna girişebilirsiniz. Tavsiyem, size özel bir e-ticaret yazılımının masraflarını karşılayamazsanız hazır paketlere yönelin. Fakat bunun içinde araştırmanızı iyi yapın. TR içi firmaların geneli maalesef bu konuda çok zayıflar.

Açık konuşmak gerekirse yerel bir esnaf iseniz ve ürün yelpazeniz fazla değilse mevcut pazar yerlerinde ürünlerinizi paylaşmanız sizin için daha iyi olur. Çünkü e-ticaret uğraş, zaman ve yatırım isteyen bir durum.

Satış yapabilmek için ne kadar iyi bir yazılım ve sunucu alt yapınız olsa bile, bilindik bir firma olmadığınız için güven konusunda eksik kalacaksınız. Ya da fazla tanınmayacaksınız.
Bunun önüne geçmek için reklam yatırımı yapmalısınız ve bu da bir masraf olacak.

Eğer bunları göze alabilecekseniz buna girişebilirsiniz. Tavsiyem, size özel bir e-ticaret yazılımının masraflarını karşılayamazsanız hazır paketlere yönelin. Fakat bunun içinde araştırmanızı iyi yapın. TR içi firmaların geneli maalesef bu konuda çok zayıflar.
Önerilerin için teşekkür ederim, hangi paketten bahsettiğini anlamadım ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı