E-ticarette WhatsApp

Sahkalid

Decapat
Daha fazla  
Esenlikler, ben internet üzerinden e-ticaret yapmak istiyorum. Lakin devlet bildiğim üzere şirket kurmam gerekiyor. Bir site kursam, kodlasam. Sonrasında da site de ürünleri koyup WhatsApp üzerinden de alışverişi yapsam. Devlet buna karışır mı? Yani şirket kurmam gerekir mi? Birçok sitenin bu mantık ile çalıştığını gördüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir mal veya hizmet sattığın zaman bunun faturasını kesmek ve vergi mükellefi olmak zorundasın. Şirket kurmadan yaptığın satışlar vergi kaçakçılığına girer. 20-30 Liralık ürünlerden günde 3-5 tane satmak sorun olmaz ama şikayet edilirse büyük yaptırımla karşı karşıya kalırsın. Şahıs şirketi kurmak o kadar da zor ve maliyetli değil diye biliyorum.

Bir mal veya hizmet sattığın zaman bunun faturasını kesmek ve vergi mükellefi olmak zorundasın. Şirket kurmadan yaptığın satışlar vergi kaçakçılığına girer. 20-30 Liralık ürünlerden günde 3-5 tane satmak sorun olmaz ama şikayet edilirse büyük yaptırımla karşı karşıya kalırsın. Şahıs şirketi kurmak o kadar da zor ve maliyetli değil diye biliyorum.
Haftada 1 veya 2 ürün filan en fazla (Şu anlık. Tanrıdan dilerim artar ise Şirket tabi ki de kurarım.)

Geri
Yukarı