E3-1225 sistem için ekran kartı önerisi

YardimDestek

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xeon E3-1225-Gigabyte H61M-S2PV-2x8 DDR3 Ram-HD7850-120 GB SSD-1 TB HDD-Gigabyte 420W PSU-ASUS USB 3.0 KASA
Meslek
Bilgisayar Tamirciliği
Merhaba elimde H61 anakart, E3-1225 işlemci ve HD 7850 var. Ekran kartı arızalanıyor ve tamir etmekten sıkıldığım için ekran kartı almayı planladım. Sizce RX5500 4G darboğaz yapar mı? Eğer yaparsa RX580 8G mi almalıyım? İyi sosyaller.

1. nesil E3-1225 ise işlemci gücü isteyen oyunlarla yeni nesil oyunlarda en fazla GTX 1050 Ti, GTX 960 gibi kartları besler. Eğer hikaye ağırlıklı mesela The Witcher, Skyrim gibi oyunlar oynuyorsan GTX 1060 6 GB ve bu ayarda kartlara da bakabilirsin, PSU da önemli.

1. nesil E3-1225 ise işlemci gücü isteyen oyunlarla yeni nesil oyunlarda en fazla GTX 1050 Ti, GTX 960 gibi kartları besler. Eğer hikaye ağırlıklı mesela The Witcher, Skyrim gibi oyunlar oynuyorsan GTX 1060 6 GB ve bu ayarda kartlara da bakabilirsin, PSU da önemli.

Yani sizce RX5500 mi almalıyım yoksa miningsiz kutulu faturalı RX580 8G mi?

Yani sizce RX5500 mi almalıyım yoksa miningsiz kutulu faturalı RX580 8G mi?

Alınmaz hocam ikisi de, miningsiz diyene pek güvenmiyorum, bu serilerden AMD kart tavsiye etmem sorun yaşarsan beni suçlarsın, alabildiğin kadar iyi bir kart al bence ileride kart hariç sistemi güncellersin. Bütçen ne kadar?

Alınmaz hocam ikisi de, miningsiz diyene pek güvenmiyorum, bu serilerden AMD kart tavsiye etmem sorun yaşarsan beni suçlarsın, alabildiğin kadar iyi bir kart al bence ileride kart hariç sistemi güncellersin. Bütçen ne kadar?

Ekran kartı için 1800-2300 daha da artamam.

Siz hangi ekran kartını önerirsiniz? Miningsiz kart tanıdığım güvenilir bir kişi de sıkıntı olmaz yani. Darboğaz yapar mı RX5500 ile yoksa yapar ise RX580 8G alayım mı? İade imkanım olur tanıdığım olduğu için.

Yoksa 1060 6G alsam? Darboğaz olur mu?

Son düzenleme:
Ekran kartı için 1800-2300 daha da artamam.

Siz hangi ekran kartını önerirsiniz? Miningsiz kart tanıdığım güvenilir bir kişi de sıkıntı olmaz yani. Darboğaz yapar mı RX5500 ile yoksa yapar ise RX580 8G alayım mı? İade imkanım olur tanıdığım olduğu için.

Darboğaz kesinlikle yapar, darboğazı kafaya takmazsan RX 580 8 GB iş görür mademki güvenilir kişiden alınacak.

Darboğaz kesinlikle yapar, darboğazı kafaya takmazsan RX 580 8 GB iş görür mademki güvenilir kişiden alınacak.
Rx580 ile ne kadar darboğaz yaşarım?

RX 580 ile ne kadar darboğaz yaşarım?

Oyunlara göre değişir, yukarıda yazdığım Witcher, Skyrim gibi oyunlarda darboğaz pek olmaz, Warzone tarzı multiplayer oyunlarda hissettirir darboğazı, ara ara FPS dropları ve takılmalar olur.

Oyunlara göre değişir, yukarıda yazdığım Witcher, Skyrim gibi oyunlarda darboğaz pek olmaz, Warzone tarzı multiplayer oyunlarda hissettirir darboğazı, ara ara FPS dropları ve takılmalar olur.

Truckers MP de olur mu 120 kişide?

Truckers MP de olur mu 120 kişide?

Bu oyunu bilmiyorum şimdi baktım sistem gereksinimlerinde minimum i5-6400 öneriliyor, yüksek ihtimalle yapacaktır, darboğaz yapması oyun oynanmayacak anlamına gelmesin gayet de güzel oynanır çoğu oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı