E4500 ve 256MB GPU sistem yükseltme

Ne demek hocam biz zaten birbirimize yardım etmek için buradayız.
Eğer ekran kartını tercih ederseniz FPS çok artar fakat drop yersiniz.
İşlemci + RAM'i tercih ederseniz FPS'iniz biraz artar,drop yemezsiniz ve gelecekteki bir yükseltmenize daha iyi bileşenlerle çalışma şansınız olur.
Örnek vereyim ; Sizin bilgisayarınızın işlemcisi e4500 çok geride kalmış bir işlemci olduğu için, atıyorum GT 1030 bile taksanız darboğaz yapar.
Eğer şimdi işlemciyle ram'i tercih ederseniz, (q9500 aldığınızı varsayalım) ve yanına 4 GB RAM koyduğunuz için, çok küçük bir darboğazla bu sistem GTX 1050 bile çalıştırabilecek bir sistem haline gelir.
Bilmem anlatabildim mi 😉
Bu arada teşekkür etmek yerine mesajlarımı beğenip bu mesajlardan birini en iyi cevap olarak seçerseniz çok memnun olurum 😊
Tabiiki de hocam ne demek :)) hocam ben yeni üye oldum pek bilmiyorum öne cikara tıkladığımızda da mı en iyi cevap oluyor ( öyle yaptım )
O bütçeye en iyi ama günü kurtarmalık öneri Core 2 Duo, ikinci el bir ekran kartı ve RAM alınmasıdır.
E8400, R7 240, GT730, GT710, GTS250, HD 5570 gibi kartlar ve 2 GB daha RAM.
Hocam çok teşekkür ederim dediğiniz gibi suanlık ram + işlemci değişikliği yapacağım umarım min 20 FPS de oynayabilirim
Derecelide Yasuo alıyor musun? Ona göre yardımcı olayım.
Genellikle Jung nunu yapıyorum

Son düzenleme:
LOL güncellendi eskiden olsa bu sistemle bir şekilde oynardın lakin şuan oynayamazsın. Sana en düşük bütçe ile oyunu nasıl akıcı oynayacağını söyleyeyim. Öncelikle anakartın Quad core işlemci desteklemiyor Q9500, Q8400 falan önerenlere bakmayacaksın. Şuan ki mevcut işlemcin ile oynarsın lakin ekran kartında sıkıntı var. Ekran kartı değiştireceksin.

Düşük bütçe > Ati Radeon HD2600 PRo 1GB olan modeli.
Düşük/orta > 9800GT
Orta/orta > HD4850

Bu ekran kartları, LOL için yeterlidir. HD5770 bulabiliyorsan onu alman hepsinden iyi olur veya Nvidia karşılığı olarak GTS250'de olur. Bundan sonra, 2GB RAM ile oyunu oynarsın lakin ara ara takılmalar olacaktır bunu önlemek için bir 2GB daha alıp 4GB yapıyorsun.

Eğer sistemin 32bit ise format atıp Win7x64 Home Basic yapıyorsun. Elindeki mevcut parçaları satamazsın çünkü satılacak değeri yok lakin ilerleyen zamanlarda en azından işlemciyi E8500 yaparsan işlemler daha iyi olur oyun daha stabil çalışır. Fiyatı 40TL falan.

Yapacağın işlemleri yazdım en ucuz bu şekilde LOL açarsın. LOL'u açtıktan sonra en sağ yukarda ayarlar kısmı var. Tasarruf modunu aç ve onun bir altındaki istemciyi kapat kutucuğunu da işaretleyeceksin.

Orta-Düşük ayar 60FPS LOL keyfin hayırlı uğurlu olsun.

Geri
Yukarı