E4500 ve 256MB GPU sistem yükseltme

crazyboy98

Decapat
Merhaba arkadaşlar, benim elimde şu an böyle bir sistemim var. LOL'de daha iyi bir performans almak için sizce hangi parçayı değiştirmeliyim?
  • 2 GB RAM DDR2 677 MHz
  • GA-945GCM-S2L anakart
  • Intel E4500
  • 256 MB ekran kartı
  • 300W

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı, işlemci yükseltmeli ayrıca RAM takviyesi yapılmalı. Ama en sağlıklısı en ucuzundan güncel bir sisteme yavaştan para biriktirmeniz :)

Bütçe ne kadar? Ve ekran kartınızın modeli nedir?
Butcem şuanlık yok gibi 250 TL yazı bekliyorum bakalım /gigabyte ga 945gcm s2l
Ekran kartı, işlemci yükseltmeli ayrıca RAM takviyesi yapılmalı. Ama en sağlıklısı en ucuzundan güncel bir sisteme yavaştan para biriktirmeniz :)
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Acaba
gigabyte ga 945gcm s2l anakartıma uygun performanslı lolde 50 fps gordurebilecek bilgidiniz bir işlemci var mı / birde suanlık 512 MB 128 bit ekran kartı alsam beni suanlik götürür mü en düşük te 50 fps gibi + 4 GB ram

Butcem şuanlık yok gibi 250 TL yazı bekliyorum bakalım /gigabyte ga 945gcm s2l

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Acaba
gigabyte ga 945gcm s2l anakartıma uygun performanslı lolde 50 fps gordurebilecek bilgidiniz bir işlemci var mı / birde suanlık 512 MB 128 bit ekran kartı alsam beni suanlik götürür mü en düşük te 50 fps gibi + 4 GB ram
775 pinli işlemcilerde şu an 2.el olarak ise Q9400, Q9500 gibi işlemciler var 100-150 TL arasına.
Bir de eğer 40-50 TL civarında 2.el 2 GB DDR2 RAM bulursanız tadından yenmez.
Maalesef ekran kartı veremiyorum işlemciniz çok eski ve biraz düşük kalmış, fena olmayan bir ekran kartı önersem bile büyük ihtimal darboğaz yapar.
Bütçenizi bir 200 TL daha yükseltirseniz bir ekran kartı bakabilirsiniz.

775 pinli işlemcilerde şu an 2.el olarak ise Q9400, Q9500 gibi işlemciler var 100-150 TL arasına.
Bir de eğer 40-50 TL civarında 2.el 2 GB DDR2 RAM bulursanız tadından yenmez.
Maalesef ekran kartı veremiyorum işlemciniz çok eski ve biraz düşük kalmış, fena olmayan bir ekran kartı önersem bile büyük ihtimal darboğaz yapar.
Bütçenizi bir 200 TL daha yükseltirseniz bir ekran kartı bakabilirsiniz.
:) abi şimdi ben 43 TL ye 2 GB ram buldum ramimi 2 den 4 GB ram e yükseltsem lolde acaba FPS artışı olur mu ( şuan tf de minimum 3 en yüksek 39 ) / birde ben gittigidiyor uygulamasında bir ekran kartı buldum 63 TL ye ben bir kaç yorum okudum performansı en çok ekran kartı arttırıyormus ( 128 den 512 ye ) kafam gerçekten çok karişık üstüne bütçemde az :/

:) abi şimdi ben 43 TL ye 2 GB ram buldum ramimi 2 den 4 GB ram e yükseltsem lolde acaba FPS artışı olur mu ( şuan tf de minimum 3 en yüksek 39 ) / birde ben gittigidiyor uygulamasında bir ekran kartı buldum 63 TL ye ben bir kaç yorum okudum performansı en çok ekran kartı arttırıyormus ( 128 den 512 ye ) kafam gerçekten çok karişık üstüne bütçemde az :/
Siz en iyisi yeni bir bilgisayar toplayın 😆
Şaka bir yana, RAM'in oyunda etkisi vardır, ekran kartı en fazla etkiyi gösterir ama işlemciniz dediğim gibi çok düşük be hocam.
Bütçeniz 250 değil de şöyle bir 350-400 olsaydı size çok güzel öneri verebilirdim, ama ne yazık ki bu bütçeyle ekran kartı veya RAM + işlemci arasında seçim yapmalısınız.

Siz en iyisi yeni bir bilgisayar toplayın 😆
Şaka bir yana, RAM'in oyunda etkisi vardır, ekran kartı en fazla etkiyi gösterir ama işlemciniz dediğim gibi çok düşük be hocam.
Bütçeniz 250 değil de şöyle bir 350-400 olsaydı size çok güzel öneri verebilirdim, ama ne yazık ki bu bütçeyle ekran kartı veya RAM + işlemci arasında seçim yapmalısınız.
Hocam benimle ilgilendiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim umarım yavaş yavaş PC yi adam akıllı hale getiririm . Hocam umarım kizmassiniz son bir sorum olucak sizce hangisini alırsam FPS im daha çok artar ekran kartını / ram+işlemci mı iyi forumlar :))

Hocam benimle ilgilendiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim umarım yavaş yavaş PC yi adam akıllı hale getiririm . Hocam umarım kizmassiniz son bir sorum olucak sizce hangisini alırsam FPS im daha çok artar ekran kartını / ram+işlemci mı iyi forumlar :))
Ne demek hocam biz zaten birbirimize yardım etmek için buradayız.
Eğer ekran kartını tercih ederseniz FPS çok artar fakat drop yersiniz.
İşlemci + RAM'i tercih ederseniz FPS'iniz biraz artar,drop yemezsiniz ve gelecekteki bir yükseltmenize daha iyi bileşenlerle çalışma şansınız olur.
Örnek vereyim ; Sizin bilgisayarınızın işlemcisi e4500 çok geride kalmış bir işlemci olduğu için, atıyorum GT 1030 bile taksanız darboğaz yapar.
Eğer şimdi işlemciyle ram'i tercih ederseniz, (q9500 aldığınızı varsayalım) ve yanına 4 GB RAM koyduğunuz için, çok küçük bir darboğazla bu sistem GTX 1050 bile çalıştırabilecek bir sistem haline gelir.
Bilmem anlatabildim mi 😉
Bu arada teşekkür etmek yerine mesajlarımı beğenip bu mesajlardan birini en iyi cevap olarak seçerseniz çok memnun olurum 😊

O bütçeye en iyi ama günü kurtarmalık öneri Core 2 Duo, ikinci el bir ekran kartı ve RAM alınmasıdır.
E8400, R7 240, GT730, GT710, GTS250, HD 5570 gibi kartlar ve 2 GB daha RAM.

Geri
Yukarı