E5 Xeon 2678 V3 sistem toplama

Bütçe
18000 veya 21000 ekranı seneye alabilirim

Aunakoae

Femtopat
Cift CPU normal Gaming anakartlara gore eksiği ve artilari nedir?

E5 Xeon 2678 V3 veya Xeon'daki alabilxegim en iyi islemci nedir baktigimda neredeyse i9 9900K ile ayni sonuclari veriyor.

Bilgisiyari toplama amacim genel olarak oyun değil.

RTX 2080 falan alabilirim 21 bin TL bütçem var anakarrt RAM islemci 9 bin TL ediyor RTX vb alsam 18 bin eder kalan 3 bin TL yede alabileceğim 144 Hz ekran var mı?

Bildiginiz kasa var mı bu sistem için RGB falan dusunmuyorum

Bu bilgisayar cok isinirmi ve bu anakart ile OC yababilir miyim arastirdim baktim onerilmez diyor ama deneyenler var Rus anlamadim ne dediklerini.

PSU önerirmisniz.
SSD almayi dusnuyorum 1 TB veya 240 GB SSD alip buyuk bir HDD alabilir miyim depolama için.

Tüm onerilere acigim bunun yerine 18 bin TL'ye topluyabileceğim oyuncu bilgisayari Gaming adi altinda.
Dolandirilmak istemiyorum.
INNO3D RTX3060 Ti ıchıll X3 8 GB 256Bit gdd ekran karti olrak dusunuyorum.

Bildiginiz kulandiginiz SSD var mı

Bir de bu PC için ortalama nasıl bir PSU almalıyım.

Dosya Ekleri

• IMG-20210125-WA0003.jpg
    IMG-20210125-WA0003.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_20210126-033732_Chrome.jpg
    Screenshot_20210126-033732_Chrome.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Sistemi toplama amacınız ne?

Montaj render ama genel olarak render bir de almisken yüksek güçlü bir PC istiyorum.
Çift CPU anakartlar. Server gibi yüksek işlem gücü gerektiren yerler içindir. Oyun vs. için normal Gaming anakart alınız. Bir de lütfen daha güzel yazmayı öğrenin.

Klasik Technopat insani ty. Sende okumayi ögren.

Çift işlemci sizin için önemli mi? Tek ama güçlü bir işlemci (Threadripper) gibi işlemci kullanır mısın?

Evet oyle dusunuyordum ama bu islemci ile ayni performansi veren VI i9 9900K var i 7 10100 mu ne var yakin performans verıyorlar ama fiyatlari makul o sistemleri kaldircak anakrt falan alsam RTX alamam pahali biraz hem ben yuksek RAM vb istiyorum hem hem bu sistemi yukseltmeyi de dusnuyorum huzanzai değil ASUS Dual CPU'ya gecip 1 TB RAM yapacağım.

Çift işlemci sizin için önemli mi? Tek ama güçlü bir işlemci (Threadripper) gibi işlemci kullanır mısın?

Bu zamandada zaten tek islemci MSConfig'ten kulanmam.

Bir de abi ben bu Threadripper AMD tarafina bakmadim AMD hakkinda bilgim yok sayilir Intel kulandim AMD'nin daha iyi oldugu dogru ama bilgim yok :/

Geri
Yukarı