Xeon E5 2678-V3 sistem toplama

tpoyraziskin

Centipat
Aliexpress üzerinden X99 bir sistem almayı düşünüyorum. Sistemin özellikleri şunlar;
  • •X99 Huananzhi Anakart LGA2011-3 DDR3
  • •Intel Xeon E5 2678-V3 işlemci 12 çekirdekli 2.50 GHz hızlarında çalışıyor
  • •64 GB 1600MHz DDR3 eccram

Bu üç parça yaklaşık olarak 1750TL tutuyor +vergi ve ayriyeten 256 GB m2 SSD'de alacağım site üzerinden.

Arkadaşlar sizlere sorum bu sisteme hangi ekran kartını almam gerekiyor ve bu işlemciyle kullanabiliceğim en iyi kart ne olabilir?
İşlemci hakkında fazla bilgi bulamadığım için bilginiz varsa paylaşırsanız da sevinirim.
Video kurgulamak ve After Effects gibi programlar için kullanacağım çoğunlukla, arada bir de oyunlar oynarım.
Bütçem ortalama 1500 TL civarı ekran kartı için.

Son düzenleyen: Moderatör:
işlemci her anlamda çok güçlü 12 çekirdek ve çekirdek başına 2 işparçacığı yani 24 core ayrıca arkadaşın da dediği gibi güç tüketimi bi tık fazla olacak.
rx 580 veya gtx 1660 kart alabilirsiniz

Aynı işlemci ve anakart bende de var. Ekran kartı olarak GTX 680 kullanıyorum. PowerDVD 19 ile 8K video rahat açabiliyorum %50 yük altında.

1500 lira'lık bütçe ile GTX 1060 ~1700 sıfır veya ikinci el bulabilirsiniz. Yanlız M.2 kapasitesini 480 veya 512 yapmaya çalışın. Çünki 64GB hafıza için, Windows hiberfil.sys için 64GB ve diğer ikinci.sys 60GB ile beraber 124GB yer çalacaktır. 250GB kapasiteden size anca 126GB yer kalır! Öbür türlü örneğin 480 - 124 = 356GB yer kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Aynı işlemci ve anakart bende de var. Ekran kartı olarak GTX 680 kullanıyorum. PowerDVD 19 ile 8K video rahat açabiliyorum %50 yük altında.

1500 Lira'lık bütçe ile GTX 1060 ~1700 sıfır veya ikinci el bulabilirsiniz. Yanlız M.2 kapasitesini 480 veya 512 yapmaya çalışın. Çünki 64 GB hafıza için, Windows hiberfil.sys için 64 GB ve diğer ikinci.sys 60GB ile beraber 124 GB yer çalacaktır. 250GB kapasiteden size anca 126 GB yer kalır! Öbür türlü örneğin 480 - 124 = 356 GB yer kullanabilirsiniz.

İkinci yazdığım, pagefile.sys Windows 7 ve 8'de iki tanedir. Bunun dışında, Window 10 swapfile.sys olarak üçüncü bir dosya daha kullanır. Bu dosya boyutları hafıza arttıkça artar. Sistemine göre hafızanın 1,5 ile 2 katı arasında diskten yer işgal eder. File Explorer options'da eğer "Hide protected operating system files (recommended)" seçeneğindeki tik'i kaldırırsanız, bu dosyaları C:\ klasöründe ne karar yer tuttuğunu görebilirsiniz.

Eğer bu karar yer kaybetmek istemiyor iseniz, Hiberfil.sys to another drive because my C: on SSD is full (Windows 8.1 / 10) adresini inceleyin. Altta yapıştırdım. Ben gene de, bu seçeneği uygulamıyorum şahsen. Size kalmış....

Hiberfil.sys to another drive because my C: on SSD is full (Windows 8.1 / 10)!

The solution to disable or delete Hiberfil.sys on Windows 8.1, 8 or Windows 10!

When you have a SSD, you don't need the hiberfil.sys, since starting with SSD is pretty fast anyway!
So, the best is, to delete eg. disable hiberfil.sys in Windows 8.1 / 8.

Start the Windows-8/8.1 and 10 cmd prompt in administrative mode via shortcut keys [Windows+X], then in the command prompt simply enter the command: powercfg.exe /hibernate off !
This command will disable Hybrid Standby mode and delete the hiberfil.sys!

Son düzenleme:

Geri
Yukarı