E5200 boşta %50 performans sorunu

Doğukannnnn

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Gigabyte B550M-DS3H
ID-COOLING SE-214-XT
Corsair DDR4 2x8GB 3000MHz CL15
Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2
Kingston KC3000 1TB 7000-6000MB/s
Samsung 850EVO SSD.
Seasonic S12II-620 620W 80+ Bronze.
DARK N10
Merhabalar Technopat kullanıcıları.

Bilgisayarım boşta iken en %50 CPU kullanıyor. 3 kez format attım, bazı yollar denedim fakat çözemedim.
Bu yüzden oyunlarda ciddi performans düşüşü oldu. En basitinden CS:GO'da 90 FPS görürken şimdi 25'i geçemiyorum. CPU'nun kullanımını nasıl düşürebilirim?

İşlemci: İntel Pentium DualCore E5200 2.50GHz.
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlangıçta başlatılan gereksiz uygulamalar varsa bunlarda biraz etki ediyordur.Msconfig'den başlatma menüsü altındaki işinize yaramayan uygulamalardaki tiki kaldırıp dener misiniz birde ?

Eseti silmiştim restard yapmıştım.Taratmadım iş çıkışı deneyeyim.@designforkill
Sürücüler güncel.Macunu denedim.Kasayıda temizledim. @Butschi
Daha önceden Windwos Updateyi kapatarak sonuca ulaştım.Sistemim 2009 döneminin PC'si Windows 10 zorlamaz mı? @FratBycmn
Benim bilgisayar seninkine çok benziyor ama bende senin sorunundan yok. Windows 10 kullanıyorum ve sanada tavsiye ederim.

Eseti silmiştim restart yapmıştım. Taratmadım iş çıkışı deneyeyim.@designforkill
Sürücüler güncel. Macunu denedim. Kasayı da temizledim. @Butschi
Daha önceden Windows Update'yi kapatarak sonuca ulaştım. Sistemim 2009 döneminin PC'si Windows 10 zorlamaz mı? @FratBycmn
Hayır aksine sistemden daha çok performans alırsınız. Hemde DX 12 yüklenmiş olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı