E5200 boşta %50 performans sorunu

Doğukannnnn

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Gigabyte B550M-DS3H
ID-COOLING SE-214-XT
Corsair DDR4 2x8GB 3000MHz CL15
Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2
Kingston KC3000 1TB 7000-6000MB/s
Samsung 850EVO SSD.
Seasonic S12II-620 620W 80+ Bronze.
DARK N10
Merhabalar Technopat kullanıcıları.

Bilgisayarım boşta iken en %50 CPU kullanıyor. 3 kez format attım, bazı yollar denedim fakat çözemedim.
Bu yüzden oyunlarda ciddi performans düşüşü oldu. En basitinden CS:GO'da 90 FPS görürken şimdi 25'i geçemiyorum. CPU'nun kullanımını nasıl düşürebilirim?

İşlemci: İntel Pentium DualCore E5200 2.50GHz.
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlangıçta başlatılan gereksiz uygulamalar varsa bunlarda biraz etki ediyordur.Msconfig'den başlatma menüsü altındaki işinize yaramayan uygulamalardaki tiki kaldırıp dener misiniz birde ?

Eseti silmiştim restard yapmıştım.Taratmadım iş çıkışı deneyeyim.@designforkill
Sürücüler güncel.Macunu denedim.Kasayıda temizledim. @Butschi
Daha önceden Windwos Updateyi kapatarak sonuca ulaştım.Sistemim 2009 döneminin PC'si Windows 10 zorlamaz mı? @FratBycmn
Benim bilgisayar seninkine çok benziyor ama bende senin sorunundan yok. Windows 10 kullanıyorum ve sanada tavsiye ederim.

Eseti silmiştim restart yapmıştım. Taratmadım iş çıkışı deneyeyim.@designforkill
Sürücüler güncel. Macunu denedim. Kasayı da temizledim. @Butschi
Daha önceden Windows Update'yi kapatarak sonuca ulaştım. Sistemim 2009 döneminin PC'si Windows 10 zorlamaz mı? @FratBycmn
Hayır aksine sistemden daha çok performans alırsınız. Hemde DX 12 yüklenmiş olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı