E5200 sisteme Windows sürümü önerisi

Bende de E5200 vardı Windows 10 kurmaya çalıştım Boot ekranı gelmedi kuramadım 8.1 kurdum sıkıntısız çalıştı 8.1 öneririm.

Sistem.PNG

Ağır geliyor. Home SL deneyebilirsin ya da LTSC olanlardan. Dikkatli kullanıcıyım dersen de Windows 7, o meydan artık kurtlar sofrası olma yolunda.

2 GB RAM ile 64 Bit sistem kurmanın çok da makul bir yanı yok, özellikle kullanacağın bir 64 Bit uygulama yoksa 32 Bit Windows 8.1 veya 10 kur derim. Windows 7 de sorun çıkarmayan RAM 8.1 de de çıkarmaz, Windows 10 bir miktar şüpheli, lakin 64 Bit ile windows 7 de bile zorlanırsın.

Merhaba arkadaşlar,
  • İşlemci: Pentium(r)Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz (2. cpus), - GHz.
  • Bellek: 2048 MB RAM.
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce 9400 GT (Microsoft Corporation)
  • Yaklaşık toplam bellek (ekran kartı ) 1777 MB.
  • Bilgisayarın kendi hafızasıda 150 GB.
Bilgisayarım 15 yıllık bir bilgisayar ve XP kuruluydu. Windows 7 Ultimate yükledim ama XP ve 7'yi ayrı ayrı kullanabiliyorum. 7'yi yüklerken yerel diskleri silmedim, format atmadım yani SDC 7'yi yüklemiş. 32 bit bu arada. Sormak istediğim, bilgisyarımdan XP'yi falan kaldıracağım ama Windows'un hangi sürümünü (kaç bit) kursam bilgisayarımda sorunsuz, sıkıntısız, çok kasmadan işimi görür? Ufak tefek bir iki oyun oynuyorum Far Cry 1 gibi. Normal ev PC'si olarak kullanıyorum.
Arkadaşlar öneriniz üzerine windows 7 ult (64 bit)kurdum. Dönüşleriniz için de teşekkürler. Pc açılış kapanış hızı indirme, işlem yapma falan gayet iyi ,hızlı çok beğendim performansını yalnız bilgisayar sürekli mavi ekran verip resetliyor kendini bilgisayarda işlem yaptığımda daha çok yorduğumda çok sık yapıyor bunu genelde , kendi kendine bir şey indirirken çok nadir yapıyor. Sorun ne olabilir acaba 64 bit değil de 32 bit mi yüklesem geri ne önerirsiniz. Yada bir de 8.1 mi denesem.

Windows 7 de kalman daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı