E5300 overclock sonrası görüntünün gidip gelmesi

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, işlemcimin temel GHz değeri 2.6 GHz, bunu 3 GHz'e kadar çıkardım fakat 3.2 GHz yemiyor sanırım. Çıkardığımda ise BIOS'tan çıkıp kaydettiğimde sistem kapanıyor ve 10 saniye sonra tekrar çalışıyor. Sistem açılıyor ama neden 10 saniye kadar kapanıyor? Bu kafamı karıştırdı. Bu konuya açıklık getirebilir misiniz acaba?

Sistem özellikleri:

Anakart: P5GC-MX1333
İşlemci: Intel Core 2 Duo E5300.
RAM: 3 GB.
Ekran kartı: ATI Radeon HD 3450.
Power Supply: Minimum 230W Max 330W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen anlatayım bildiğim kadarıyla. Ben de Pentium 4 630'u 3.00GHz'den 3.5GHz'e çıkartmıştım. Bazen yaşadığın olay oluyordu. İşlemci çok fazla ısınıyor kendini kapatıyor PC ve overclock değerin sıfırlanıp tekrar kendini açıyor.

Anakartınız voltaj dağılımını yapamıyor olabilir, overclocktan dolayı fazla güç işlemcinizi ısındırıyor ve bu yüzden kapanıyor da olabilir. Birçok nedeni var.

Anakartınız voltaj dağılımını yapamıyor olabilir, overclocktan dolayı fazla güç işlemcinizi ısındırıyor ve bu yüzden kapanıyor da olabilir. Birçok nedeni var.

İşlemci ısınmıyor hocam baktığımda 37.5 derece. Bana Power yetersizliği gibi geldi siz ne düşünüyorsunuz?

Not: İşlemcime voltaj vermeden overclock yapıyorum yani çarpan kilidim kapalı olduğu için FSB Frequency değerini arttırarak yapıyorum.

Geri
Yukarı