Oyundayken görüntünün gidip gelmesi neden kaynaklanır?

egemenow

Picopat
Makaleler
1
PC yük altındayken ekranin bir kısmı çok az bir süreliğine (bir saniyeden daha az) kare kare pembeleşiyor ardından da görüntü gidip geliyor. Sorunun nerede olduğunu nasıl anlayabilirim?

Çok iyi hocam. Benim kart ısınıyor anlamadığım bir şekilde.

Hocam Doom Eternal'da fhd ultra nightmare ayarlarda 76 derece, ekranda gidip gelme hiç olmadı. Neden oluyor anlamadım bu durum.

Bir de sizce ekran kartının soğutmasında bir sıkıntı olabilir mi? Kasam powerboost k521b, odam diğer odalardan biraz daha sıcak ancak ne kadar etkiler bilmiyorum. Daha 3 aylık kart.
Oda sıcaklığı çok etkiler.

Aynen hocam yani abartı gelebilir ama Assetto Corsa trafik modu Full ayarlar 63 derece ama zamanla artar.

Çok iyi hocam. Benim kart ısınıyor anlamadığım bir şekilde.

Hocam Doom Eternal'da FHD Ultra nightmare ayarlarda 76 derece, ekranda gidip gelme hiç olmadı. Neden oluyor anlamadım bu durum.

Bir de sizce ekran kartının soğutmasında bir sıkıntı olabilir mi? Kasam Power Boost K521b, odam diğer odalardan biraz daha sıcak ancak ne kadar etkiler bilmiyorum. Daha 3 aylık kart.

70-80 arasında seyrediyorsa sorun yok tabii oda sıcaklığıda etkiliyor.

Hocam 85'e kadar gördüm maksimum. Günlük olarak oyunlarda 74-81 derece oluyor, boşta 46-53 derece. İki adet daha egzoz fan almayı düşünüyorum, sizce çözüm olur mu?

Hocam bir de bu ekran gidip gelmesi neyden kaynaklanıyor acaba? Ben çıkaramadım, bugün hiç yaşamadım mesela. @rexxz

Hocam 85'e kadar gördüm maksimum. Günlük olarak oyunlarda 74-81 derece oluyor, boşta 46-53 derece. İki adet daha egzoz fan almayı düşünüyorum, sizce çözüm olur mu?

Hocam bir de bu ekran gidip gelmesi neden kaynaklanıyor acaba? Ben çıkaramadım, bugün hiç yaşamadım mesela. @rexxz

Kart kaç aylık boşta dereceleri normal ama yük altında biraz fazla sebebi ise kasanızda soğutma kötü olabilir oda sıcaklı dediğim gibi önemli ama 5-10 derece düşebilir kaliteli bir ürün alırsan berki daha fazla zaten egzoz fan her PC gerekli.

Kart kaç aylık boşta dereceleri normal ama yük altında biraz fazla sebebi ise kasanızda soğutma kötü olabilir oda sıcaklı dediğim gibi önemli ama 5-10 derece düşebilir kaliteli bir ürün alırsan berki daha fazla zaten egzoz fan her PC gerekli.
Normalde thermaltake kasa alıcaktım ancak 3k ekstra fiyat çekince alamamıştım. Keşke alsaydım 😕

Ekstradan PSU almam gerekti, fan alacağım. En azından PSU takarken kablolama işini öğrenmiş oldum iyi oldu. Sıcaklıklar düşer umarım fanı alınca.

Çıkardığım Powerboost PSU da satılmıyor, elimde kaldı sanırım 😃

Kart 3 aylık bu arada.

Normalde Thermaltake kasa alacaktım ancak 3K ekstra fiyat çekince alamamıştım. Keşke alsaydım 😕

Ekstradan PSU almam gerekti, fan alacağım. En azından PSU takarken kablolama işini öğrenmiş oldum iyi oldu. Sıcaklıklar düşer umarım fanı alınca.

Çıkardığım Power Boost PSU da satılmıyor, elimde kaldı sanırım 😃

Satmaya çalısın derim ama kim C4 almak ister ki sıcaklık düşer ama isterseniz PSU önerebilirim 2K bandında.

Geri
Yukarı