Oyun oynarken görüntünün gidip gelmesi

gkhnakk

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 4x8 gb DDR4-3000mhz
Ekran kartı
Msi Nvidia RTX 2060 Ventus OC
Anakart
MSI B450M Pro-VDH Plus
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600
Selam herkese. Birkaç gün önce Samsung 49" monitör aldım ve kullanmaya başladım. Daha önceden 3 monitör kullanıyordum herhangi bir sorun yaşamıyordum ancak bu monitörü kullanmaya başladığımdan beri oyunlarda anlık olarak görüntü gidip geliyor. Ekran kaydı aldığımda videoda gözükmüyor. Bu yüzden telefonla yakaladım. Sorun ekran kartında mı yoksa monitörde mi bilmiyorum. Monitörü sıfır aldım ama sorun varsa değişim yaptıracağım. Yaşadığım sorunun videosunu çektim ancak saniyelik gözüktüğü için videodan ekran görüntüsü aldım. Tüm sürücülerin güncel olduğundan emin olduktan sonra size sormaya karar verdim. Aynı sorunu yaşayan veya sorunun sebebini bilen varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. Pc özelliklerini ve detayları da yüklüyorum. Video

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    4,9 KB · Görüntüleme: 87
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 87
  • adsiz3.png
    adsiz3.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 119
Hocam kabloların oturduğundan emin olun. Eğer kablolardan eminseniz ekran kartındaki başka bir portla deneyin. Olmazsa farklı bir kablodan (Örneğin hdmi kullanıyorsanız dp, dp kullanıyorsanız hdmi takın) deneyin. Bunları denedikten sonra dönüş yapın, eğer hala aynı devam ederse diğer ihtimallere bakarız.

DP ile bağlı. 1.4 Display port. 2 farklı kablo ile denedim. Hem monitörün kutusundan çıkan kablo hem de daha önce kullandığım kablo aynı şekilde çalışıyor. Farklı port ile de denedim. Ancak sonuç aynı. HDMI ile denemedim açıkçası ancak bunu sadece oyunlarda yapıyor. Macbook bağladım farklı bir oyun girdim yapmadı bunu ama macbook en fazla 3840*1080 çözünürlük destekliyordu ve çok fazla oynayamadım vaktim kısıtlıydı. Bu arada belirtmeyi unuttuğum bir şey var. Her oyunda olmuyor. mesela lol oynarken sol taraf arada bir soluklaşıyor. Görüntü bu şekilde gitmiyor. Soluklaşıp 3-5 saniye sonra düzeliyor.
Kanka en asit bir şekilde bakmak istiyorum konuya.İlk olarak tüm kabloları tekrar kontrol et . Daha sonra Gel ve bilgi ver . Ben konuya iyi gözle bakmak istedim .

DP kablosu ile mi kullanıyorsunuz? Benzer sorun bende de oldu DP kablosunu değiştirerek çözdüm.

Hocam kabloların oturduğundan emin olun. Eğer kablolardan eminseniz ekran kartındaki başka bir portla deneyin. Olmazsa farklı bir kablodan (Örneğin hdmi kullanıyorsanız dp, dp kullanıyorsanız hdmi takın) deneyin. Bunları denedikten sonra dönüş yapın, eğer hala aynı devam ederse diğer ihtimallere bakarız.

DP ile bağlı. 1.4 Display port. 2 farklı kablo ile denedim. Hem monitörün kutusundan çıkan kablo hem de daha önce kullandığım kablo aynı şekilde çalışıyor. Farklı port ile de denedim. Ancak sonuç aynı. HDMI ile denemedim açıkçası ancak bunu sadece oyunlarda yapıyor. Macbook bağladım farklı bir oyun girdim yapmadı bunu ama macbook en fazla 3840*1080 çözünürlük destekliyordu ve çok fazla oynayamadım vaktim kısıtlıydı. Bu arada belirtmeyi unuttuğum bir şey var. Her oyunda olmuyor. mesela lol oynarken sol taraf arada bir soluklaşıyor. Görüntü bu şekilde gitmiyor. Soluklaşıp 3-5 saniye sonra düzeliyor.
Hocam sadece tahmin ama AMD kullanıyorsanız monitör ayarlarından FreeSync'yi kapatıp dener misiniz? Bende de sorun yaratabiliyor bazen FreeSync ondan dolayı böyle bir şey geldi aklıma.

Selam herkese. Birkaç gün önce Samsung 49" monitör aldım ve kullanmaya başladım. Daha önceden 3 monitör kullanıyordum herhangi bir sorun yaşamıyordum ancak bu monitörü kullanmaya başladığımdan beri oyunlarda anlık olarak görüntü gidip geliyor. Ekran kaydı aldığımda videoda gözükmüyor. Bu yüzden telefonla yakaladım. Sorun ekran kartında mı yoksa monitörde mi bilmiyorum. Monitörü sıfır aldım ama sorun varsa değişim yaptıracağım. Yaşadığım sorunun videosunu çektim ancak saniyelik gözüktüğü için videodan ekran görüntüsü aldım. Tüm sürücülerin güncel olduğundan emin olduktan sonra size sormaya karar verdim. Aynı sorunu yaşayan veya sorunun sebebini bilen varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. PC özelliklerini ve detayları da yüklüyorum. Video

Hocam kablo olarak ne kullanıyorsunuz? Bir de monitöre giden kabloyu saglamlaştırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı