E5400 sisteme yükseltme tavsiyesi

JamesBond007

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. İyi forumlar. Eski sistemimi yükseltip Valorant'ı 70 80 FPS, CS:GO'yu 110 120 FPS'de açacak bir sistem yapmak istiyorum.
GTA 5'te 60 FPS görebilsem iyi olur.(en düşük ayarlar)
Çözünürlük en fazla 1440x900 olur.
Sistemim:
İşlemci: Intel Pentium(R) Dual-Core CPU E5400
Anakart: Gigabyte GA-P41-ES3g
Ekran kartı: ATI Radeon HD 4300/4500
RAM: 800MHz DDR2 4 GB RAM
PSU: Codegen 350W model 200X.

Bütçem maksimum 1500₺.

Hangi parçaları değiştirmeliyim?

O işlemci de CS:GO'da 40 FPS üstü almanın imkanı yok, 1.6'da sis gelince bile kasıyordu ve bütçen maksimum bu olduğunu varsayarsak desteklediği iddia edilen ve bulabildiğin en iyi işlemciyi al. Q serileri iyi galiba ama kesin bilmiyorum. Anakart 8 GB bellek alırım diyor, yapabiliyorsan baya iyi olur. Kalan para ekran kartına ve güç kaynağına gidecek sanırım.

Intel Q9400 = 150TL.
2x4 GB 1333 MHz RAM = 300TL.
MSI GT1030 = 1000TL.

İstediğin ihtiyaçları fazlasıyla karşılar 👍🏻

Hocam önerdiğiniz RAM'leri sanırım DDR3 alacağım MHz değeri yüksek çünkü. Anakartım destekliyor mu DDR3 acaba tam anlamam böyle şeylerden aydınlatırsanız iyi olur.

Hocam önerdiğiniz RAM'leri sanırım DDR3 alacağım MHz değeri yüksek çünkü. Anakartım destekliyor mu DDR3 acaba tam anlamam böyle şeylerden aydınlatırsanız iyi olur.
Anakartın maksimum 800MHz'lik DDR2 RAM'leri destekliyormuş, tek slota da en fazla 4GB RAM takabiliyorsun. Elindeki RAM bir adet 4GB'lık ise bir tane daha 4GB DDR2 800 MHz alman yeterli olacaktır, tabii CL değerlerine de dikkat etmekte fayda var. O yüzden DDR3 RAM alma, elinde kalır 👍

Son düzenleme:
Anakartın maksimum 800MHz'lik DDR2 RAM'leri destekliyormuş, tek slota da en fazla 4 GB RAM takabiliyorsun. Elindeki RAM bir adet 4 GB'lık ise bir tane daha 4 GB DDR2 800 MHz alman yeterli olacaktır, tabii CL değerlerine de dikkat etmekte fayda var. O yüzden DDR3 RAM alma, elinde kalır 👍

Elimde 2 tane 2 GB olarak RAM var bir tane 4 alsam toplamda 6 GB RAM olur bu yeterli olur mu? Yoksa RAM'leri elimden çıkarıp yenilerini mi takayım tabii bu biraz daha uzun sürecek bir yol.6GB ve 8GB arasında çok fark olur mu yani.

Geri
Yukarı