E5400 Sisteme FM 19 İçin Sistem Yükseltme

rent0m

Hectopat
Daha oyunun sistem gereksinimleri açıklanmadı.Ama FM 18'i bilgisayarım kaldırmadı.FM 17 de bile kasmalar mevcut.
FM 18 sistem gereksinimleri:

• İşletim Sistemi: Windows Vista (SP2), 7 (SP1), 8/8.1, 10 (1703/Creators Update) - 64-bit or 32-bit
  • İşlemci: Intel Pentium 4, Intel Core or AMD Athlon – 2.2 GHz +
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: Intel GMA X4500, NVIDIA GeForce 9600M GT or AMD/ATI Mobility Radeon HD 3650 – 256MB VRAM
  • DirectX: Sürüm 9.0c
  • Depolama: 7 GB kullanılabilir alan
Bilgisayarımın özelliklerini belirteyim:
  • Pentium Dual-core E5400
  • G31T-M7
  • 3 GB RAM
  • 300W PSU
  • ATI Radeon 3400 HD Series
  • 250 GB HDD var.
Dediğim gibi FM 19 çıktığında oda muhtemelen fazla bir sistem gerektirmeyecek. PS 4'de oynuyorum. Sistem gerektiren oyunları FM 19 tarzı fazla sistem gerektirmeyen oyunları oynamak istiyorum. Bütçe olarak en ucuz yollu nasıl yapılabilir bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızdan dolayı kasmalar oluşuyor sanırım. Öncelikle anakartınıza takılı olan 1GB'lık RAM'i çıkarın ve 2GB olan RAM 800MHz ise 2gb Ddr2 Kingston Kvr800d2n6/2g 800mhz Pc Ram - n11.com bunu, 667MHz ise Kingston 2 Gb Ddr2 667 Mhz Ram 2gb Pc2 5300 Sıfır Faturalı Garantili - Aynı Gün Kargo GittiGidiyor'da 335357539 bunu alın. Ekran kartı olarak ta Asus Amd Radeon R7 240 2GB 128Bit DDR3 (DX12) PCI-E 3.0 Fiyatı bunu alın. Eğer fiyatı yüksek geldi ise 2.ele yönelmenizi tavsiye ederim. Fakat şunu belirtmem gerekir. Böyle bir sistemi yükseltmek yerine satıp üzerine de biraz para koyarak yeni bir sistem alınmalı.

Ekran kartınızdan dolayı kasmalar oluşuyor sanırım. Öncelikle anakartınıza takılı olan 1GB'lık RAM'i çıkarın ve 2GB olan RAM 800MHz ise 2gb Ddr2 Kingston Kvr800d2n6/2g 800mhz Pc Ram - n11.com bunu, 667MHz ise Kingston 2 Gb Ddr2 667 Mhz Ram 2gb Pc2 5300 Sıfır Faturalı Garantili - Aynı Gün Kargo GittiGidiyor'da 335357539 bunu alın. Ekran kartı olarak ta Asus Amd Radeon R7 240 2GB 128Bit DDR3 (DX12) PCI-E 3.0 Fiyatı bunu alın. Eğer fiyatı yüksek geldi ise 2.ele yönelmenizi tavsiye ederim. Fakat şunu belirtmem gerekir. Böyle bir sistemi yükseltmek yerine satıp üzerine de biraz para koyarak yeni bir sistem alınmalı.
2.el almak istiyorum zaten ram veya işlemciden dolayı kasmıyor değil mi ? Ram mhz değerlerini bilmiyorum.Yeni sistem toplayacak kadar bütçe yok.Sistem istiyen oyunları PS 4 de oynuyorum.Sadece FM 19 gibi oyunları oynamak için bu sisteme ne yapabilirim diye sordum.

2GB olan RAM'in kaç MHz olduğunu öğrenmelisiniz yoksa alacağınız RAM lerden tam performans elde edemezsiniz. Kasayı açın ve RAM'i çıkarın. Üzerinde yazıyordur.

Anartınız en fazla 4GB RAM destekliyor. Ekran kartı olarak ta o sisteme alabileceğiniz en iyi ekran kartı R7 240'dır. Sahibinden gibi sitelerde 2.el olarak bulabilirsin.

Evet, yatırım yapılmaz. FM 18'in sistem gereksinimlerini baktığım zaman fazla bir şey istemediğini fark ettim. Sanırım bir sonraki seride de aynısını yaparlar. 2GB RAM ve R7 240 satın alırsanız bir problem çıkmaz.

Zaten buradaki amacımız insanlara yardım etmek. İstediğiniz kadar soru sorabilirsiniz. Konuya dönecek olursak 2.el temiz kullanmış güvenli bir satıcı bulursanız daha ucuz olacaktır. Eğer bir sıkıntı yaşamak istemiyorsanız sıfır almanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı