E5450 Isınma ve FPS Düşme Sorunu

Madsonik55

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarıma birkaç parça aldım. Dün bilgisayarı bir bilgisayarcıya götürdüm ve ekran kartı, power ve işlemciyi taktırdım. Bilgisayarcıdan xeon bios modlamasını istedim ama kendisinin bu konuda bilgisi yoktu sanırım. Olmuyor dedi ve parçaları taktık. İşlemci baya ısınıyor ve düşük performans alıyorum. CS:GO'da FPS 30 40 arası. BIOS modlamak bana kaldı, ama hiç bir fikrim yok bu konuda. BİOS'u nasıl modlayabilirim?

Ekran kartı: GTX 750Tİ
İşlemci: E5450
450W Power
İntel stok soğutucu ( Alüminyüm tabanlı)
Anakart: MSI G31TM P21 (MSI-7529)
Dark Freezer X90 Soğutucu olarak bunu düşünüyorum. Soğutucuya çok para harcamak istemiyorum. Bu soğutucu yeterli olur mu yoksa bunu Dark Freezer x94BL mu almalıyım? OC yapmayı düşünmüyorum. Sistemi yazın beni idare etsin diye güncelledim.
Şimdiden herkese çok teşekkürler.

İki anakarta bios modlama yaptım birisi ASUS diğeri Gigabyte ama bende böyle bir şey olmamıştı. Buna cevap veremeyeceğim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim hocam. Bu işi beceremedim, Xeon işlemciden bana hayır gelmeyecek sanırım. Şuan eski işlemcimi taktım, E5450'yi de letgodan satıp yerine Q9300, Q9650 gibi işlemcilere bakacağım.

Cevaplarınız için teşekkür ederim hocam. Bu işi beceremedim, Xeon işlemciden bana hayır gelmeyecek sanırım. Şuan eski işlemcimi taktım, E5450'yi de letgodan satıp yerine Q9300, Q9650 gibi işlemcilere bakacağım.

İşte bu yüzden insanlara bu Xeon'ları tavsiye edenlere çok kızıyorum. Sorun çıkartma çok daha olası.

Q8300 alabilirdin. 40 liraydı geçenlerde. E5450 100 TL.

YouTube'dan kendi anakartının BIOS Modding videosunu izlerken yapardın belki. Bu kadar kolay kestirip atmayın.

Tabii BIOS ile oynamanın ne kadar tehlikeli bir şey olduğunu da hatırlatmak isterim :)

İşte bu yüzden insanlara bu Xeon'ları tavsiye edenlere çok kızıyorum. Sorun çıkartma çok daha olası.

YouTube'dan kendi anakartının BIOS Modding videosunu izlerken yapardın belki. Bu kadar kolay kestirip atmayın.

Tabii BIOS ile oynamanın ne kadar tehlikeli bir şey olduğunu da hatırlatmak isterim :)

Hocam USB'yi görmedi bir şeyler denedim ama yapamadım. Sağlık olsun. Aliexpresten işlemci almayı düşünmüyorum. Vergi gümrük vs ile uğraşmak istemiyorum. Türkiye'den alacağım. Q serisi işlemcilerde hangisini önerirsiniz hocam?

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarıma birkaç parça aldım. Dün bilgisayarı bir bilgisayarcıya götürdüm ve ekran kartı, power ve işlemciyi taktırdım. Bilgisayarcıdan xeon bios modlamasını istedim ama kendisinin bu konuda bilgisi yoktu sanırım. Olmuyor dedi ve parçaları taktık. İşlemci baya ısınıyor ve düşük performans alıyorum. CS:GO'da FPS 30 40 arası. BIOS modlamak bana kaldı, ama hiç bir fikrim yok bu konuda. BİOS'u nasıl modlayabilirim?

Ekran kartı: GTX 750Tİ
İşlemci: E5450
450W Power
İntel stok soğutucu ( Alüminyüm tabanlı)
Anakart: MSI G31TM P21 (MSI-7529)
Dark Freezer X90 Soğutucu olarak bunu düşünüyorum. Soğutucuya çok para harcamak istemiyorum. Bu soğutucu yeterli olur mu yoksa bunu Dark Freezer x94BL mu almalıyım? OC yapmayı düşünmüyorum. Sistemi yazın beni idare etsin diye güncelledim.
Şimdiden herkese çok teşekkürler.
belki de bios tan değildir,soğutucu tam yerine oturmamış olabilir.

Kullanan kişinin teknoloji konusunda bilgisi kısıtlı ise Xeon mu suçlu oluyor ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı