Xeon E5450 ve R7 240 Isınma ve FPS Düşme Sorunu

AndJustice.4All

Decapat
Geçen yaz Xeon E5450'li bir sistem topladım, işlemciyi ilk taktığımda ve oyun oynadığımda 80 derecelere felan çıkıyordu neredeyse ama drop vs yoktu o yüzden fazla takmadım kafaya ve stok fan vardı, ama şu son zamanlarda çok drop girmeye başladı, bu sorun işlemciden dolayı kaynaklanıyor olabilir mi ? LoL oynarken bile 80 dereceye çıkıyor, GTA 5 oynarken 90 dereceye kadar gördüm neredeyse. Sistemim şu;
  • Gigabyte g41-m combo
  • Xeon E 5450
  • Asus R7 240
  • 8 GB DDR3 RAM
  • 160 GB HDD, 350 GB HDD
Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ? İşlemciden olsa ilk aldığım zamanlarda da drop olurdu diye düşünüyorum.
İşlemci için yeni bir soğutucu alacağım bunun için önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlara gelen güncellemeler ile birlikte sisteminizin drop alması çok doğal birşey sıcaklıkla pek alakası olacağını sanmıyorum fakat bir nebzede olsa termal macun yenilemekte fayda vardır ve kasa içi temizlemekte bir nebze sıcaklık sorunu azda olsa ortadan kaldırır.Soğutucu olarak CPU SOĞUTUCUSU tavsiye edebilirim fakat bütçe olarak fiyat belirtmediğiniz için fiyat yüksek gelebilir.

Oyunlara gelen güncellemeler ile birlikte sisteminizin drop alması çok doğal birşey sıcaklıkla pek alakası olacağını sanmıyorum fakat bir nebzede olsa termal macun yenilemekte fayda vardır ve kasa içi temizlemekte bir nebze sıcaklık sorunu azda olsa ortadan kaldırır.Soğutucu olarak CPU SOĞUTUCUSU tavsiye edebilirim fakat bütçe olarak fiyat belirtmediğiniz için fiyat yüksek gelebilir.
70 tl olabilir butçe

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı