E5450 Isınma ve FPS Düşme Sorunu

Madsonik55

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarıma birkaç parça aldım. Dün bilgisayarı bir bilgisayarcıya götürdüm ve ekran kartı, power ve işlemciyi taktırdım. Bilgisayarcıdan xeon bios modlamasını istedim ama kendisinin bu konuda bilgisi yoktu sanırım. Olmuyor dedi ve parçaları taktık. İşlemci baya ısınıyor ve düşük performans alıyorum. CS:GO'da FPS 30 40 arası. BIOS modlamak bana kaldı, ama hiç bir fikrim yok bu konuda. BİOS'u nasıl modlayabilirim?

Ekran kartı: GTX 750Tİ
İşlemci: E5450
450W Power
İntel stok soğutucu ( Alüminyüm tabanlı)
Anakart: MSI G31TM P21 (MSI-7529)
Dark Freezer X90 Soğutucu olarak bunu düşünüyorum. Soğutucuya çok para harcamak istemiyorum. Bu soğutucu yeterli olur mu yoksa bunu Dark Freezer x94BL mu almalıyım? OC yapmayı düşünmüyorum. Sistemi yazın beni idare etsin diye güncelledim.
Şimdiden herkese çok teşekkürler.

MSI Biosun güncel değilse önce bunu indirip kurmalısın.
MSI G31TM-P21 Microcode Bunu indirip bios update yapar gibi kurabilirsin.
Bu da sana yardımcı olacak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3.60 ghz'den daha fazla overclock yapmayacaksan soğutucu almana gerek yok.

MSI Biosun güncel değilse önce bunu indirip kurmalısın.
MSI G31TM-P21 Microcode Bunu indirip bios update yapar gibi kurabilirsin.
Bu da sana yardımcı olacak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3.60 ghz'den daha fazla overclock yapmayacaksan soğutucu almana gerek yok.
Hocam durum bu. SS'de FPS fazla gözüküyor ama oyunda 30-40 arası.
Videoda 1.12'de açılan pencerede ne yazmam gerekiyor hocam onu tam anlamadım.
Adsız.png

Her iki dosya içinde ayrı ayrı attığınız videodaki adımları mı uygulayacağım hocam?

Son düzenleme:
Bu sitede bi arat anakartını.
Hocam dosyaları indirdim fakat daha önce hiç bios uptade ya da modlama deneyimim olmadı. Bilgim olmadığı için çekiniyorum. İki dosya içinde yukarıdaki videodaki adımları mı takip etmem lazım ayrı ayrı? Bios modlamadan soğutucu değiştirsem sıcaklık değerlerini düşürüp istediğim performansı alabilir miyim?

Ben o microcode kendim upload ettim çok reklam var ve biraz karışık diye.
Biosun güncel değilse microcode işlemini yapmak için önce en güncel biosu yüklemen gerekir. Bios güncelleme ve microcode yüklemek için aynı adımları takip etmelisin. Ama tabi ayrı ayrı yapacaksın ikisi için de. O yazma kısmına gelince
afud4310 a7529ims.470
yazman gerekiyor senin

Son düzenleme:
Ben o microcode kendim upload ettim çok reklam var ve biraz karışık diye.
Biosun güncel değilse microcode işlemini yapmak için önce en güncel biosu yüklemen gerekir. Bios güncelleme ve microcode yüklemek için aynı adımları takip etmelisin. Ama tabi ayrı ayrı yapacaksın ikisi için de. O yazma kısmına gelince
afud4310 a7529ims.470
yazman gerekiyor senin
ae12a24b-2ee4-447c-992b-8403e0424454.jpg

Burdan hangisini seçicem hocam?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı