E5450 işlemciye OC yapılırsa sorun olur mu?

Kromish

Hectopat
Merhaba, bu işlemciye sahibim. GT 1030 2 GB ekran kartım var. İkisi birlikte toplamda 80+30'dan 110W harcıyor. Benim güç kaynağım ise çok kötü bir marka. Frisby FOEM 350W güç kaynağım var. 12 v kanalına 192 W verebiliyor. Yani 82 W bir OC yapma şansım var. Sizce bu güç kaynağı ile riske girip yapmalı mıyım? Yoksa sistemimde ki parçalara zarar gelir mi?

Merhaba, bu işlemciye sahibim. GT 1030 2 GB ekran kartım var. İkisi birlikte toplamda 80+30'dan 110W harcıyor. Benim güç kaynağım ise çok kötü bir marka. Frisby FOEM 350W güç kaynağım var. 12 v kanalına 192 W verebiliyor. Yani 82 W bir OC yapma şansım var. Sizce bu güç kaynağı ile riske girip yapmalı mıyım? Yoksa sistemimde ki parçalara zarar gelir mi?

Hocam OC'de yapsan o işlemciden performans bekleme. Bırak stok ayarda dursun işlerini hallet.

Kötü bir güç kaynağı ile OC yapmak ne kadar mantıklı bilemiyorum. Gerçekten değer mi riske girmeye? Doğru ayarları yapmazsan donanımların zarar görebilir. Ayrıca anakart modeliniz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı