E5450 RX 550 Sistem Oyun Oynarken Kapanıyor

Selim Özbek

Hectopat
E5450
RX 550 4 GB 128 Bit.

Güç kaynağım: Huntkey 350W 12v19a 12 yıllık.

Aynı anda hem GPU hem CPU stress testi açtım yarım saat test ettim ama bana mısın demedi. Kapanmadı. Ama PES 21 oynadığımda 15 dk içinde PC çöktü hiçbir şey yapılmadı ve restart atmak zorunda kaldım. BIOS'tan girdim 3000 MHz yerine 2000 MHz yaptım. Bu şekilde tekrar PES 21 oynadım ve 1 saat oynamama rağmen kapanmadı çökmedi sorunsuz oynadım. Benim fikrimce PSU yetmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 12 yıl hiç az bir süre değil güç kaynağı verimi düşmüş olabilir, yeterli güç veremiyor olabilir. Normalde yetmesi lazım 350W PSU'nun.
Ekran kartına undervolt yapıp deneyin bir derim belki sorunu çözülür. FPS düşer ama en azından sistem kapanmaz.

Hocam işlemci hızı 3 GHz'den 2GHz'ye düşürdüğümde sorun olmuyor. Bence güç kaynağı yetmiyor.
Kasanın yan kapağını açık kullan ve asla öyle kullanma bir daha islemci yanabilir ve termal macun yenile sorunun cözülür.

Sorun sıcaklık olsa stress testindede kapanır. Ama stress testinde sorun yok oyuna girince PC çöküyor.

Ben kaç ay bu şekilde aynı 98 derecede Pentium işlemci kullandım. Kasanın hava akışı iyi değil stok fan.
İşlemci sürekli 90 derece çalışmaz. Bilgisayar da her saniye mi açıktı oyun? Boşta en fazla 40-50 derece olur. Sıva sürsen bile 55 olsun.

Xeon işlemcilere stok soğutma tavsiye edilmiyor. Kesinlikle kule tipi soğutucu almalısın. Diğer türlü zor.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı