E5500 ve HD 4300/4500 sistem yükseltme

Lquad

Kilopat
Yer
İstanbul - Tuzla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - E-Ticaret
Ben kendi sistemimi kendi çapımda upgrade etmek istiyorum. Sadece seçtiğim bileşenlerin doğru olup olmadığını yorumlayın bu sistemi yükseltme tarzı yorumlar yapmayın. Öncelikle sistemimi size anlatayım ;
  • İşlemci : Intel Pentium E5500 2.80 GHz
  • Ekran Kartı : ATI Radeon HD 4300/4500 Series
  • Ram : Markasını bilmiyorum 2GB DDR3 800MHz
  • Anakart : ECS 41T-R3 DDR3 1066 MHz LGA775 Pin
  • PSU : Markasını falan bilmiyorum 250w sanırım
Sistem bu şekilde. Şimdi de sizlere hangi bileşenleri alıp nasıl bir upgrade gerçekleştireceğimi açıklamak istiyorum. Önce bileşenleri alalım;
  • İşlemci : İntel Xeon X5460 3.0GHz LGA775 pin modlu
  • Ekran Kartı : Asus GTX 750 Ti
  • RAM: Kingston 8 GB DDR3 1333 MHz
  • İşlemci fanı : İntel in klasik fanı
    1f603.png
    :D
  • PSU : Frisby 400W Güç kaynağı
Öncelikle kendimce eleştireceğim tek konu PSU. Çünkü çok kaliteli düşünüyorum. Ama şöyle bir şey var ki benim işlemcim 150 TL iken güç kaynağım 160 TL oluyorsa ben güç kaynağına daha fazla bütçe ayıramam onun yerine işlemci de alabilirim yani. Bu arada sistemin tamamını Sahibinden.com'dan 2. el olarak almayı planlıyorum hepsini not ettim. Beni biraz yorar ama hepsini elden de teslim alabilirim. Her sisteme ne kadar da iyi baksanız bir ömrü vardır sanırım benimki de artık ömrünü yitirdi bu yüzden bu upgradei yapıyorum yeni sistem alacak param yok babam asgari ücretli bir işçi. Sizin de "Şunu şöyle yapsan daha iyi olabilir" dediğiniz bir durum varsa lütfen yorumlarda belirtiniz. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Merhaba, Yükseltme güzel ama önerim PSU'yu kaliteli almanız. PSU için bütçeniz nedir?
Aslında herhangi bir bütçem yok 1000TL yi aşmamalıyım olabildiğince az harcama yapmalıyım. Şuanlık harcamalar 845TL tutuyor ancak bu fiyatlar sahibinden.com fiyatları aliexpress den de sipariş verebilirim çünkü daha ucuza geliyor neden olmasın. PSU için sorun şu ki işlemcim Aliexpress den alınca vergisi ile vs. 100TL ye gelirken PSU mun 150TL gelmesi hoşuma gitmiyor. O parayla işlemci upgrade edebilirim sonuçta PSU bana performans vermyior ben az para harcayıp yüksek performans almayı hedefliyorum zaten ağır oyunlar oynamam. 2080 im olsa bile oynamam çünkü herkesin deli gibi sevdiği bazı oyunlar benim hoşuma gitmiyor, genelde o oyunlar da ağır oyunlar oluyor :) yani benim en fazla oynayacağım oyun GTA 5 dir. PUBG derdim ama artık PUBG Lite çıktı PUBG ye para vermeye gerek yok arkadaşlarımla beraber PUBG Lite oynayabilirim.

Aslında herhangi bir bütçem yok 1000TL yi aşmamalıyım olabildiğince az harcama yapmalıyım. Şuanlık harcamalar 845TL tutuyor ancak bu fiyatlar sahibinden.com fiyatları aliexpress den de sipariş verebilirim çünkü daha ucuza geliyor neden olmasın. PSU için sorun şu ki işlemcim Aliexpress den alınca vergisi ile vs. 100TL ye gelirken PSU mun 150TL gelmesi hoşuma gitmiyor. O parayla işlemci upgrade edebilirim sonuçta PSU bana performans vermyior ben az para harcayıp yüksek performans almayı hedefliyorum zaten ağır oyunlar oynamam. 2080 im olsa bile oynamam çünkü herkesin deli gibi sevdiği bazı oyunlar benim hoşuma gitmiyor, genelde o oyunlar da ağır oyunlar oluyor :) yani benim en fazla oynayacağım oyun GTA 5 dir. PUBG derdim ama artık PUBG Lite çıktı PUBG ye para vermeye gerek yok arkadaşlarımla beraber PUBG Lite oynayabilirim.
Bu PSU'yu alın, Sisteminizin yanmasını istemiyorsanız :)

Kaliteli bir PSU en az işlemci kadar önemlidir bana göre çünkü en temel donanımdır. Size tavsiyem biraz daha para vererek daha kaliteli bir PSU almanız.

Bu PSU'yu alın, Sisteminizin yanmasını istemiyorsanız :)
Tamamdır listeme ekliyorum teşekkür ederim :)
Kaliteli bir PSU en az işlemci kadar önemlidir bana göre çünkü en temel donanımdır. Size tavsiyem biraz daha para vererek daha kaliteli bir PSU almanız.
Yorumunuz için teşekkür ederim üstteki arkadaşın attığı PSU ile ilgilenceğim :)
Gençler bileşenleri Aliexpress deki bir mağazadan buldum ve mağaza 10.000 den fazla ürün satmış ve %97 küsür olumlu puan almış ben güvendim açıkcası. Şuan GTX 750 Ti, X5450 ve 8GB Ram buldum. İşlemcim X5460 dan X5450 ye düştü yükseltmemi önerirseniz yükseltirim 15TL fark var birşey değil yani. Vergileri de hesapladım ve Türkiye de 2. el e aldığım fiyattan daha ucuz bir fiyat karşıma çıktı. Facebook da bazı arkadaşlar kule tipi soğutucu önerdi kasama sığmayacağını düşündüm sığacak bir tane bulursam onu da alırım hatta küçük bir SSD bile alabilirim çünkü arada neredeyse 150TL lik bir fark var bunu değerlendirebilirim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı