E5700 Sistem Yükseltme

@fryzen Metro Exodus'u atlıyorum, anladın sen :)

Dediğim gibi 2019 sonlarında çıkmış oyunlarda RX 570 ile de ultra 50-60 FPS oynamak mümkün olmuyor çoğunlukla. Benim bahsettiğim oyunlar da eski değil sonuçta. Ancak gene de Low-Medium'dan yukarıda oynayabilirsiniz o oyunları da. İfadeniz hala yanlış.

Kaldı ki BF5, Forza Horizon 4 de hafif grafikli oyunlar değil ki?

@fryzen Metro Exodus'u atlıyorum, anladın sen :)

Dediğim gibi 2019 sonlarında çıkmış oyunlarda RX 570 ile de ultra 50-60 FPS oynamak mümkün olmuyor çoğunlukla. Benim bahsettiğim oyunlar da eski değil sonuçta. Ancak gene de Low-Medium'dan yukarıda oynayabilirsiniz o oyunları da. İfadeniz hala yanlış.

Kaldı ki BF5, Forza Horizon 4 de hafif grafikli oyunlar değil ki?
Evet haklısınız oynanabiliyor ama 2020 oyunlarında yetersiz kalacak. Ben de RX570 aldım iki ay önce, şimdi apar topar Vega 64 veya Vega 64 CF sisteme geçeceğim.
(Oynadığım oyunlar ve kullandığım programlar CF destekli, CF'da RTX2080ti'ı geçebiliyor)

@55superx ve @FantastikTürk Sizce aşağıdaki ram benim sisteme uyar mı? Benimki DDDR3 800 Mhz 2 Gb ram ama piyasada satılmıyor bulamadım. 1333 Mhz'lik ram alsam 800 Mhz ile sıkıntı çıkar mı?

Birde Quad işlemci tavsiye etmiştiniz. Bu attığım linkteki yeterli olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

@55superx ve @FantastikTürk Sizce aşağıdaki ram benim sisteme uyar mı? Benimki DDDR3 800 Mhz 2 Gb ram ama piyasada satılmıyor bulamadım. 1333 Mhz'lik ram alsam 800 Mhz ile sıkıntı çıkar mı?

Birde Quad işlemci tavsiye etmiştiniz. Bu attığım linkteki yeterli olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
İşlemci yeterli olur ama yurt dışından vergi dahil yarı fiyatına alabilirsiniz. Bir tanıdığıma da aldım sorunsuz geldi. RAM konusunda anakart 1333MHz desteklemiyorsa sorun çıkarabilir.

RAM olarak bunu buldum ama nedense daha pahalı.

RAM de yurt dışında 10TL daha ucuz ama almaya değer mi bilmiyorum.

Son düzenleme:
İşlemci yeterli olur ama yurt dışından vergi dahil yarı fiyatına alabilirsiniz. Bir tanıdığıma da aldım sorunsuz geldi. RAM konusunda anakart 1333MHz desteklemiyorsa sorun çıkarabilir.

RAM olarak bunu buldum ama nedense daha pahalı.

RAM de yurt dışında 10TL daha ucuz ama almaya değer mi bilmiyorum.
Çok saol ama attığın Ram DDDR2. Anladığım kadarıyla DDDR3 800 mhz Ram bulunmuyor artık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı