E5700 Sistemi Windows 10 32 Bitten 64 Bite Yükseltmek

Victoria Louise

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 (Zalman Optima II Soğutucu) / Ekran Kartı: XFX MERC RX 6750 XT / Bellek: 4x8 32 GB DDR4 2866 MHz / Güç Kaynağı: 850W MSI MPG A850GF / Anakart: ASUS ROG STRIX B350-F / Kasa: Sharkoon TG5 / Klavye: Akko 3098 Neon Creamy Yellow Switch / Fare: Glorious Model D Wireless / Kulaklık: Sennheiser HD560S + Boya M1DM Mikrofon / Monitör: LG GN650B
Meslek
Çevirmen
Profil Kapağı
1525871261
Bir haftadır uzun uğraşlar sonucu RX460 ekran kartımı kendime ait bir sistemde çalıştırmayı başardım. Fakat biliyorsunuz 32Bit desteği bulunmamakta kartta. Elimdeki kasa HP'nin Compaq kasalarından, içerisinde E5700 Pentium işlemci var. Biliyorum iyi bir işlemci değil ama ekran kartından verim almak adına sistemi 64 Bit'e yükseltmem gerekiyor. Zira masaüstünde görüntü kaybı gibi problemlerle karşılaşmak sinir bozucu oluyor, ki amacım LoL gibi oyunlar oynamak. Bir süre sonra yeni bir anakart + işlemci alacağım. Her neyse, elimdeki sistemi 64 Bit'e yükselteceğim ama aklımda şöyle bir soru var: Elimde bulunan 4+4 GB RAM'lerin çalışmama sebebi sistemin 32Bit olması olabilir mi? Tek modül, çift modül ve her iki slotta denedim RAM'leri ama nafile... HP'nin kendi koyduğu RAM ile sorunsuz çalışıyor sistem. Elimdeki bellekleri taktığımda anakart bir kısa bir uzun bip sesi çıkarıyor. Alta sistem özelliklerini yazıyorum, dediğim gibi eski bir yapı olduğunu biliyorum fakat idarelik kullanıyorum. Özellikle bellek konusunda yardıma ihtiyacım var.

• İşlemci: Intel Pentium E5700 Dual Core @3GHz
  • RAM: 2 GB DDR3 1333MHz
  • Ekran Kartı: MSI RX460 4GB 128Bit GDDR5
  • Anakart: Foxconn H-I41-uATX

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı