E5800 %20 işlemci kullanımı sorunu

SametAyful

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir sorunum var ve sizle paylaşmak istiyorum. Şu 3-4 günden beri işlemci kullanımı %20 sabit. Ne yapsam da ne düşüyor ne artıyor. Bir de RAM kullanmı çok arttı. Masaüstündeyken ve hiçbir program açık değilken 1000 MB-1100 MB, Chrome açınca da 1400-1600 MB arası değişiyor. Ne yapsam da işlemci kullanımını yükseltemiyorum.
İşlemci: Intel Pentium E5800 3.20 GHz
RAM: HiLevel 1+1 667 MHz
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 bit

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir sorunu ben de yaşamıştım. AIDA64 indir, bana sıcaklık değerlerini söyle.

Bir de anakartının modeli lazım. Ona göre sorunu tespit edip çözelim.

Merhaba arkadaşlar, bir sorunum var ve sizle paylaşmak istiyorum. Şu 3-4 günden beri işlemci kullanımı %20 sabit. Ne yapsam da ne düşüyor ne artıyor. Bir de RAM kullanmı çok arttı. Masaüstündeyken ve hiçbir program açık değilken 1000 MB-1100 MB, Chrome açınca da 1400-1600 MB arası değişiyor. Ne yapsam da işlemci kullanımını yükseltemiyorum.
İşlemci: Intel Pentium E5800 3.20 GHz
RAM: HiLevel 1+1 667 MHz
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 bit

Eki Görüntüle 328042
Hocam bir de o sisteme Windows 10 ağır değil mi?

Hocam birde o sisteme win 10 ağır değilmi??
Abi lanet olası valve dust 2 mapını 64 bit yapınca bende 64 bit yapmak zorunda kaldım bide biliyorum sistem düşük ama ram slotlarının 2 side 667 mhz ben 2+1 aynı frekanslarda ram taktım ve windows açılırken mavi ekran aldım ve sadece stop yazıyodu başka hiçbi sayı yazmıyodu
Benzer bir sorunu ben de yaşamıştım. AIDA64 indir, bana sıcaklık değerlerini söyle.

Bir de anakartının modeli lazım. Ona göre sorunu tespit edip çözelim.
Reis CPU sıcaklığı 97 derece olarak gözükütor ilk gördüğümde bende şaşırdım :)

Bir de anakartının modeli lazım. Ona göre sorunu tespit edip çözelim.[/QUOTE Aklınıza ne geliyosa yazın ya lütfen

Son düzenleme:
Abi lanet olası valve dust 2 mapını 64 bit yapınca bende 64 bit yapmak zorunda kaldım bide biliyorum sistem düşük ama ram slotlarının 2 side 667 mhz ben 2+1 aynı frekanslarda ram taktım ve windows açılırken mavi ekran aldım ve sadece stop yazıyodu başka hiçbi sayı yazmıyodu

Reis CPU sıcaklığı 97 derece olarak gözükütor ilk gördüğümde bende şaşırdım :)
97 Derece mi? İşlemci soğutucusunu kontrol eder misin? Yerine tam oturmamış olabilir. E5800 işlemcinin izin verilen maksimum sıcaklığı 74 derece.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı