E6300 sistem sebepsizce kapanıyor

68055

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, şu video da gösterilenleri yaptıktan sonra günde bir defa veya hiç kapanma yaşamayan bilgisayarım günde 5 ile 10 arasında kendini kapatmaya başladı. Şahsen PSU'dan şüpheleniyorum. Genellikle CS:GO gibi sistemimi yüke bindiren şeylerde kapanıyor. Arada kardeşim Roblox oynarken de kapandığını gördüm.

İşlemci: E6300.
Anakart: MSI G41M E43 anakart.
RAM: 2x2 600 MHz RAM.
Ekran kartı: HD 4450 512 MB.
SSD: 860 EVO 500 GB SSD.
PSU: 300 Watt (Marka ve model bilinmiyor.).
Yazılım: Windows 10 Pro 20H2.

Geri yükleme noktası oluşturduysanız ona dönün o videoda bir sorun yok orada söylemiş adam "bir sorun olursa diye geri dönüş noktası oluşturun"

Stres testine sokun ve sıcaklıkları kontrol edin, anormal sıcaklıklar varsa termal macun yenileyin. Sıcaklılarda sorun olmadan direk kapanırsa sorun PSU kaynaklı büyük ihtimal.

O videoda herhalde en yüksek performansa aldığı için ısınma yaşamış ve o yüzden de kapanmış olabilir.

Isınma yok genelde 80 derece ama o performans seçeneğini önceki gibi nihaiden yükseğe çektim. Ve SFC /scannow komutunu uyguladım.
Stres testine sokun ve sıcaklıkları kontrol edin, anormal sıcaklıklar varsa termal macun yenileyin. Sıcaklılarda sorun olmadan direk kapanırsa sorun PSU kaynaklı büyük ihtimal.

Sıcaklıklarım normal güç seçeneklerinden şüphelendim SFC komutu uyguladım.

Geri
Yukarı