Pentium E6300 sistem oyun oynarken kapanıyor

Xuneity

Decapat
RAM
3 GB
Ekran kartı
Radeon X1550 512 mb
İşlemci
Pentium Dual Core E6300
Bilgisayarımın gündelik kullanımda bir sorunu yok fakat herhangi bir oyun oynamaya başladığımda birkaç dakika içinde kendini kapatıyor. Isısı boşta 30-40 derece oyunda da en fazla 60 70 derece oluyor. Driverlarını az önce güncelledik. Sorun ne olabilir?

Ekran kartı veya PSU sebebiyle yapabilir.

Bilgisayarımın gündelik kullanımda bir sorunu yok fakat herhangi bir oyun oynamaya başladığımda birkaç dakika içinde kendini kapatıyor. Isısı boşta 30-40 derece oyunda da en fazla 60 70 derece oluyor. Driverlarını az önce güncelledik. Sorun ne olabilir?

PSU kaç Watt?

Ekran kartıyla ilgili nasıl bir sorun olabilir?

FIFA 14, San Andreas vb. oyunlar. Oyun fark etmeksizin böyle.

PSU'nun kaç watt olduğuna nasıl bakabilirim? Daha önce böyle bir sorun olmuyordu, yeni olmaya başladı.

Ekran kartıyla ilgili nasıl bir sorun olabilir?

FIFA 14, San Andreas vb. oyunlar. Oyun fark etmeksizin böyle.

PSU'nun kaç watt olduğuna nasıl bakabilirim? Daha önce böyle bir sorun olmuyordu, yeni olmaya başladı.

PSU değeri 300W.

İşlemci fanınızın tam soketlerinin oturduğundan emin misiniz işlemci değiştiğinde deneme amaçlı fansız çalıştırdım 10 saniye geçmeden kapattı.

Olay Görüntüleyici üzerinden de kontrol edin.

Evet fanla ilgili bir sorun yok, zaten ısınma problemi de olmuyor denediğim kadarıyla.

Olay görüntüleyici sonucunu paylaşacağım birazdan.

Olay görüntüleyicide 19 tane rapor belirdi, hangisini paylaşmalıyım?

Bu arada oyun çökmüyor değil direkt bilgisayar kilitleniyor. Ekran siyah oluyor, ses donuyor ve kilitleniyor; ben de yeniden başlatıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı