E6300 ve GT 730 sisteme Windows önerisi

Bir an önce SSD alın veya 7200RPM HDD alın. Sonrasında Windows 10 yükleyebilirsiniz. Ayrıca RAM' i 8GB yapabilirsiniz sğer oyun oynayabilirseniz.
Evet 8GB AAA oyunları için günümüzde yetersiz kalsa da sistem eski. Anakart destekliyor ise alın. Ayrıca bu sistemle AAA oyunları oynamanız zor.

Windows 10 En Yeni İşletim Sistemi Daima Daha İyidirEki Görüntüle 518212
en son sürüm 391 her manuel ara da 442 öneriyor bakıyorum destekleyene 730 var ama bakıyorum yüklüyorum olmuyor 391 sürümden fazla olmuyor.
Windows 10'a dönebilirsiniz, arka plan uygulamarını kapatırsanız kullanabilirsiniz. 4 GB RAM ve HDD ile pek çekilmese bile günü kurtarırsınız. Win 8.1 ne gibi hatalar verdi?
mesela microsoft marketi gibi windowsun yüklediği uygulamayı açınca kapatıgında kapanmıyor.
key olmadıgı için ikide bir etkinleştir diyip beni bir yere gönderiyor.
onun haricinde sıkıntım yok
Bir an önce SSD alın veya 7200RPM HDD alın. Sonrasında Windows 10 yükleyebilirsiniz. Ayrıca RAM' i 8GB yapabilirsiniz sğer oyun oynayabilirseniz.
Evet 8GB AAA oyunları için günümüzde yetersiz kalsa da sistem eski. Anakart destekliyor ise alın. Ayrıca bu sistemle AAA oyunları oynamanız zor.
şuan ben windows 10 dayım hardiskim eski 250 gb sizce windows 7 yemi geçeyim?
İnternette gezinti, ofis işleri gibi şeyler için kullanacaksan en iyisi GNU/Linux dağıtımlarından birine geç.
ben oyun oynuyorum. öyle şeylerde işim olmaz.
Bu sistemle Windows 7 kullanırdım, ne yalan söyleyeyim. Güncel iyidir ama donanımın da güncel olması kaydıyla bence.
güncel tabiki önemlidir benim anakartım işlemcim falan kötü ekran kartımda kötü idi şimdi yükseltim windows 7 geçmelimiyim? windows 10 2 den fazla uygulama açınca cpumu tamamını yiyor raminin tamamını yiyor.
Zaten Nvidia Nın Önerdiği Windows 10
gt730 ekran kartı biraz eski güncel sürümleri yüklemiyorsun. hadi desem 442 sürümünü falan yükleyebiliyorsun o zaman bu konuyu açmazdim.
Hocam SSD yoksa Windows 10 ve 8.1 önermiyorum. Zira işkence çekersin. En sağlıklısı Windows 7 kur.
yorumun için sağol bende öyle düşünüyordum ama hep kafam karıştıgı için bi sonuç bulamıyorum o yüzden konuyu açtım.

Son düzenleme:
en son sürüm 391 her manuel ara da 442 öneriyor bakıyorum destekleyene 730 var ama bakıyorum yüklüyorum olmuyor 391 sürümden fazla olmuyor.

mesela microsoft marketi gibi windowsun yüklediği uygulamayı açınca kapatıgında kapanmıyor.
key olmadıgı için ikide bir etkinleştir diyip beni bir yere gönderiyor.
onun haricinde sıkıntım yok

şuan ben windows 10 dayım hardiskim eski 250 gb sizce windows 7 yemi geçeyim?

Dediğim gibi durumun var ise SSd al ama minimum 240GB olsun. Anakart destekliyorsa 8GB RAM yükselt öyle Windows 10' a geç. İstersen 960/ 1TB ( Daha düşük veya daha yüksek alan.) SSHD alabilirsin. Fiyatı ucuz ve SATA SSD' ye yakın perfonmans verirler.

Dediğim gibi durumun var ise SSd al ama minimum 240GB olsun. Anakart destekliyorsa 8GB RAM yükselt öyle Windows 10' a geç. İstersen 960/ 1TB ( Daha düşük veya daha yüksek alan.) SSHD alabilirsin. Fiyatı ucuz ve SATA SSD' ye yakın perfonmans verirler.

şuan alamıyacağım param yok. sizce hangi sistemde durmalıyım?

Windows 10 Daha İyi Bir Performans Sağlar Ve Daha GüvenlidirEki Görüntüle 518219
Hocam merakımdan soruyorum 65 TL ile neyin deposunu doldurdunuz?
Birincisi, Windows 10 her sistemde aynı performansı vermez.
O verdiğin istatistikler Windows 10'un temel performansıdır.
Her sistem önerisi isteyen arkadaşa Windows 10 önermek sence de biraz saçma değil mi?
Evet, bende bir Windows 10 kullanıcısıyım ve 10 kullanıcısı olarak bunu söylüyorum.
Konuya gelirsek, Hocam sizin sisteme bence 10 gitmez.
Çünkü, elinizde herhangi bir SSD yok ve Windows 10 SSD'siz gitmiyor bence.
10'da çok fazla güncelleme ve yenilik olduğu için size sıkıntı çıkarabilir ve 4 GB Ram günümüz için yetersiz...
8.1 Tavsiyemdir sizin için, ama sisteminizi yükseltecek iseniz 10'a geçebilirsiniz.
Ama sizin için ne kadar sağlıklı olur bilemem, o yüzden en iyisi bir denemek...
Ben oturduğum yerden tahmin ederek bunları söylüyorum, en iyisi deneyerek farkı hissetmektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı