Xeon X5460 ve GT 1030 sisteme Windows sürüm önerisi

Yer
Rize
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Sistemim:
  • Asus GT 1030 2 GB O.C Modeli EKRAN KARTI
  • Xeon X5460 771 PİN 4.00GHz İŞLEMCİ
  • 8GB DDR2 O.C İLE 1200MHz RAM
  • Gigabyte EP43-S3L DDR2 ANAKART
  • 2TB HDD 7200 RPM
  • 120GB SAMSUNG 750 EVO SSD
  • 400 WATT COOLER MASTER +80 PLUS PSU
  • 1920x1080 75Hz MONİTÖR

Sistemim bu şekilde. Windows 10 kullanmaktayım ama açılışta donma ve mavi ekran yemekten bezmiş bir durumdayım. Performans bakımından memnunum ama format atsam da birkaç güncelleme sonrası bu sıkıntı yine başıma geliyor. Bu yüzden Windows 8.1 mi, Windows 7 mi kullanmalıyım? Her işletim sistemini kullandım biliyorum, sadece iki seçenek arasında kaldım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
8.1 yerine Windows 7Ultimate 64 bit tercih ederim. 8.0-8.1 windows vistanın görsel olarak geliştirilmiş versiyonu idi. Ancak Windows 10 Windows 7'nin performans olarak geliştirilmiş ve iyileştirilmiş versiyonudur..
Bu arada aklıma gelmiş iken sormak istiyorum. Windows u hangi disk e kuruyorsunuz? SSD mi HDD mi? Ve kurulum süresi uzun mu kısa mı sürüyor SSD disk e kuruyorsanız?

8.1 yerine Windows 7Ultimate 64 bit tercih ederim. 8.0-8.1 windows vistanın görsel olarak geliştirilmiş versiyonu idi. Ancak Windows 10 Windows 7'nin performans olarak geliştirilmiş ve iyileştirilmiş versiyonudur..
Bu arada aklıma gelmiş iken sormak istiyorum. Windows u hangi disk e kuruyorsunuz? SSD mi HDD mi? Ve kurulum süresi uzun mu kısa mı sürüyor SSD disk e kuruyorsanız?
Windows'u SSD ye kuruyorum. Kurulum süresi SSD ye göre normal bir süre de tamamlanıyor ben sistemi daha çok oyun tabanlı kullanacağım yeni oyunlarda Windows 7 geri de kalmaz mı sizce.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı