E6500 sistem yükseltme

Butschi

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Şu anki sistemime işlemci yükseltmesi yapmak istiyorum. Sanırım 450 TL civarında bir bütçe ayırabilirim. QuadCore veya Xeon işlemci düşünüyorum fakat emin değilim. Sanırım güç kaynağını da yenilemem gerekecek, çünkü eğer işlemci takviyesi yaparsam yetmeyeceğini düşünüyorum.

Sistemim ;
  • Pentium Dual-Core E6500 2.93 GHz
  • 4 GB DDR3 RAM
  • Asus R7 250 1 GB GDDR5
Güç kaynağım ;

16295248_1155667021169765_840881557_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
O sisteme yükseltme yapmak boşa olur. Onun yerine bütçeni biraz daha artırıp resimdeki parçaları alabilirsin.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    32,9 KB · Görüntüleme: 194
Anakartın muhtemelen G31 ve üstü chipsete sahip. Xeon E5450 ve R7 240 en doğru tercihtir. Güç kaynağınız 12v kanalından 228 watt güç veriyor ve bu sistem için yeterlidir. Güç kaynağınızın değişmesine gerek yok.

Anakartın muhtemelen G31 ve üstü chipsete sahip. Xeon E5450 ve R7 240 en doğru tercihtir. Güç kaynağınız 12v kanalından 228 watt güç veriyor ve bu sistem için yeterlidir. Güç kaynağınızın değişmesine gerek yok.

Anakartım GA-G41MT-S2, R7 240 almama gerek yok aslında. R7 250 var görmemişsiniz galiba :) Bende o işlemciyi düşünüyordum, şuan ki soğutucu stok soğutucu. Yeni bir soğutucu almama gerek var mı?

Xeon E5450 ısınan bir işlemci değil. Stok soğutucu yetecektir. Xeon E5450 kullanıcısı olarak soğutması çok basit olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Xeon E5450 ısınan bir işlemci değil. Stok soğutucu yetecektir. Xeon E5450 kullanıcısı olarak soğutması çok basit olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Yardımlarınız için teşekkürler, peki overclock yapmaya çalıştığımda yeni bir soğutucu almam şart olur mu? Eğer soğutucu almayacaksam, büyük ihtimal 4 GB Ram daha eklemeyi düşünüyorum.

Peki oyunlar da genel olarak performans iyi olur mu, darboğazı önler değil mi?

GA-G41MT-S2 overclock yapamazsınız. Çünkü anakartın işlemci beslemesindeki VRM bileşenlerinin faz gücü çok düşük. O anakart ile overclock yapmayı unutun.

RAM'leriniz 1333 MHZ ise yükseltmek gereksiz olur. Yerine SSD tercih edin. 4 GB DDR3 RAM zaten R7 250 için yeterli. 6 GB olması göz çıkarmaz fakat R7 250 RAM kullanımını perdeleyecektir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı