E6500 sistemde Düşük FPS

Samet özçelik

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar

Intel® pentium® E6500 işlemci.
2M önbellek, 2.93 GHz
6 GB RAM
ASUS AMD R7 240 2 GB
ECS G41T-M7 G41 anakart

Oyunlarda çok düşük FPS alıyorum
İşlemci mi düşük kalıyor veya RAM yetersiz mi kalıyor yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığın oyuna bağlı. Zaten işlemcin çok düşük çift çekirdek eski bir işlemci. Günümüz oyunlarını geç 5 yıl içindeki çoğu oyunu oynatmaz ondan eskileride düşük FPS ile ancak oynatır.

Oynadığın oyuna bağlı. Zaten işlemcin çok düşük çift çekirdek eski bir işlemci. Günümüz oyunlarını geç 5 yıl içindeki çoğu oyunu oynatmaz ondan eskileride düşük FPS ile ancak oynatır.
İşlemci değiştirsem hangisini taka bilirim
Oynamak isteğim oyunlar LoL fortnite pubg mobil

Son düzenleme:
Aralarından hangisi daha iyi bu sisteme ne yapmam lazım daha iyi olması için.

Core 2 Quad 9400 170 TL değer mi?

İşlemcini değiştirirsen daha iyi olur ekran kartın ile şu anki işlemcin darboğaz yapıyordur. Core2Quad serisinden hangisi daha ucuzsa onu alabilirsin.

core 2 quad serisi kesinlikle 2.el fahiş fiyatlara satılıyor 100 lira üstü vermem acil değil ise
ucuza bulabilirsen q8200 q6600 q8400 de alabilirsin şuan kullandıgın işlemcinden çok dağa iyi bu işlemciler muhtemelen kasma drop sorunun gider 4 çekirdekli işlemciye geçince bu arada kullandığın işlemci benim 4 yıl önce kullandıgım işlemcidir xeon 5405 e geçtim 5 dolara aldım
csgoda dust 2 de 100 fps altına inmiyor 4gb ram var gt9800 ekran kartı var r7 240 dan biraz dağa iyi fps alıyor lakin r7 240 dx11 destegi var ve güncel kart o yuzden r7 240 dağa önde

Yeni konular

Geri
Yukarı