E6500 tabanlı sistem Windows 10 kasma sorunu

Huavel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben Windows 10'a geçtim fakat bilgisaayarım bayağı kasıyor. (Herhangi bir porgram açınca )
Pc Özelliklerim :
2 GB RAM
Ekran Kartı : Intel(R) G41 Express Chipset (Microsoft)
İşlemci : Pentium(R) Dual-Core CPU E6500 @ 2.93GHz (2 CPUs),-2.9GHz

Arkadaşlar daha önce birinin önermesiyle (Bu Siteden) Windows 8.1 Pro 64 bit kurdum. Kurduktan sonra hiçbir hata gelmeden PC kendini kapatıyor. Her şeyde kasıyor. Ram - Disk sürekli %80'in üstünde oluyor.
Ben şimdi windows 10 32 Bit kurmak istiyorum ve sorum şu : Win 10 32 Bit İso dosyası var mı? (Full Sürüm Türkçe) varsa bana bi linkini atabilir mi ?

Birde ben ekran kartını güncellemek istiyorum fakat güncellediğim zaman zaten güncel diyor. Fakat güncellenmiyor. Yardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal Ram yetmiyor ve kullandığın HDD nedir? O oda ayrı bir sıkıntı olabilir. En az 4GB Ram kullanmanı tavsiye ederim. 32 Bit kurma daha çok pişman olabilirsin.

Dostum sana tavsiyem dediğim gibi 4GB bir ram al şuan ki Ram'in yanına yerleştir toplamda 6GB Ram'in olur. Alacak durumun yoksa eğer Windows 8.1'e geri dönüş yap. İstersen Windows 10 dosyasını bir flash belleğin varsa ona aktar ilerde eğer sistemini güncellersen W10'u o zaman kurarsın. Seçim senin.

Cevap basit. 2 GB RAM li sisteme 64 bit kurmuşsun. 64 Bit için en az 4 GB RAM olması gerek. Elindeki RAM ler 1333 MHz den az ise direk sat ve en az 4 GB 1600 MHz RAM al. Sonra Windows 10 64 bit kur. HDD nin modelini ve kaç RPM olduğunu söyler isen daha fazla yardımcı olabilirim. Bilgisayarını daha fazla hızlandırmak ister isen işlemciyi yükseltip SSD alabilirsin. Bütçeyi söylersen sana önerebilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı