E6700 sistem donması

Huseyin Goktug

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.
Bilgisayarım aniden donuyor reset atmak zorunda kalıyorum. Normalde sadece oyun oynarken donardı ama son zamanlarda YouTube'da video izlerken bile donmaya başladı. Üniversite öğrencisiyim canlı derste ödev sunmam gerekiyor fakat sunduğum esnada bile donuyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. Kasayı açıp baktığımda ekran kartı fanının dönmediğini fark ettim. Oynatınca dönüyor fakat bir süre sonra yine duruyor. Sistemim biraz eski ve günümüz piyasasında bilgisayar almak biraz zor. Acaba bu sistemi bir şekilde RAM ve ekran kartı değiştirerek kurtarma ihtimalim var mı? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Sistem:
Windows 7 Ultimate 32 Bit.
İşlemci: Pentium(r) Dual-Core CPU E6700 3.20GHz.
RAM: 2 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 6200 turbocache 889MB.
Anakart: MSI G41M-P23 (MS-7592)
Güç Kaynağı: 250 Watt

Son düzenleme:
@Huseyin Goktug Değişiklik olmayabilir ancak güncel olursunuz hiç olmazsa. Olumlu yönde olur değişiklik.

SSD almanız ciddi etki yapar, ek olarak RAM'i mümkünse 4/6 veya 8 yapın.

Ekran kartının fanı yüksek ihtimal ölmüş, o yüzden dönmüyor. Anakartınız nedir?

@Huseyin Goktug Değişiklik olmayabilir ancak güncel olursunuz hiç olmazsa. Olumlu yönde olur değişiklik.

SSD almanız ciddi etki yapar, ek olarak RAM'i mümkünse 4/6 veya 8 yapın.

Ekran kartının fanı yüksek ihtimal ölmüş, o yüzden dönmüyor. Anakartınız nedir?
Anakartım MSI G41M-P23 (MS-7592)
Bu anakarta 8 gb ram uyar mı fazla bilgim yok donanımla ilgili. Ekran kartı öneriniz var mı peki ?

Hocam önce bir bilgisayarınızı temizleyin işlemci ve ekran kartının termal macunlarını yenileyin ekran kartı fanı kontak spreyi ile temizleyin ve yağlayın.
Olmazsa yeni parça bakarsınız.

Yani ekran kartını değiştirmesem sadece ram yükseltip SSD takarsam donma sorunum düzelir mi ?

Mesela bu ekran kartını taksam ne olur ? Benim ekran kartımın üstünde DDR2 yazıyor herhalde bu ekran kartı anakartıma uyumludur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı