E6800 ve HD 6350 Sistem Upgrade Etme

DDR3 anakarta sorunsuz takabilirsiniz DDR3 RAM'i.

Şu konuya bir açıklık getirelim GT 420 almanı şiddetle kınıyorum bunun yerine daha güncel ve sağlıklı olan R7 240 yada R7 250 almanı tavsiye ederim. Tabii birazda bütçeye bağlı.

Gelelim Belleklere anakart G41 chipsetli olduğu için 1600 MHz Bellek çalıştırmaya bilir. Denemeden alma derim.

Tamda sipariş vermiştim ekran kartı sadece bir öneri.

Ram geldi ancak taktığımda uzun bip sesi geliyor.
Uyumluluk sorunu oldu sanırım mecburen iade edicem, bu Ram'i 100TL'ye aldım 1333 mhz ram 130 TL kafam çok karıştı.

Şu konuya bir açıklık getirelim GT 420 almanı şiddetle kınıyorum bunun yerine daha güncel ve sağlıklı olan R7 240 yada R7 250 almanı tavsiye ederim. Tabii birazda bütçeye bağlı.

Gelelim Belleklere anakart G41 chipsetli olduğu için 1600 MHz Bellek çalıştırmaya bilir. Denemeden alma derim.

Bu gün ieade tamamlanıcak ve 2 iş günü içerisinde paramı alabilicem, haklıyıdınız bu anakart 1333 MHz'den fazlasını desteklemiyor.

Size söylediğim gibi G41 chipsetli bir anakarta sahipsiniz O.C 'lu olarak en fazla 1333 Mhz destekleyecektir ayrıca bazı modelleri de desteklememe gibi bir şansı var. Örneğin kendi sistemim MSİ G41M-P26 anakart üzerine kurulu 1333 Mhz Kingston marka RAM uyumsuzluk sorunu oluşturdu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı