E7200 Ekran kartı önerisi

Mert Curry

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Benim bilgisayarım çok eski ATI Radeon HD 3650 ekran kartı ve ASUS P5K/SE EPU LGA 775 anakart var. İşlemcim Core 2 Duo E7200 2.53 GHz. 6 GB RAM takılı. 350W güç kaynağım var. Herhangi bir ekran kartı öneriniz var mı? Sisteme para ayıramayacağım sistem zaten eski, üniversiteye kadar sistem aynı kalacak. Öneri ekran kartınız var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız Core 2 Quad işlemci destekliyor. Öncelikle Core 2 Quad serisine geçin. Tercihen Q8XXX veya Q9XXX bir işlemci olsun. HD 5770, GTS 250 gibi kartlar takabilirsiniz ardından fazla masraf yapmadan.

Hepinize çok teşekkür ederim.İşlemci Quad 9XXX a kadar destekliyor anakart.
Q9X serisi alacaksan Q9650 al bence, aralarında 10 FPS oyun performansı farkı var diye biliyorum. Hatırlatma: Q8X serisi alacaksan hiç alma, Q6600 ile Q8X serisinin performansı aynı olacaktır. Q9X serisi birazcık daha perfrormanslı ama fiyatı tuzlu haberin olsun. 200 TL'ye satan manyaklar var o kadar paraya hiç değmez, eski işlemci sonuçta. Core 2 quad işlemcilere max 100 TL verilir o da 60-70 TL'ye satıcı yoksa yani. Benim önerim Q6600 alıp ram sağlamsa 3.6 GHz'ye OC yapmak.

Q9X serisi alacaksan Q9650 al bence, aralarında 10 FPS oyun performansı farkı var diye biliyorum. Hatırlatma: Q8X serisi alacaksan hiç alma, Q6600 ile Q8X serisinin performansı aynı olacaktır. Q9X serisi birazcık daha perfrormanslı ama fiyatı tuzlu haberin olsun. 200 TL'ye satan manyaklar var o kadar paraya hiç değmez, eski işlemci sonuçta. Core 2 quad işlemcilere max 100 TL verilir o da 60-70 TL'ye satıcı yoksa yani. Benim önerim Q6600 alıp ram sağlamsa 3.6 GHz'ye OC yapmak.
Hocam konuyu kilitlememe sebebim daha almamış olmam bir de alırsam Q9650 almayı planlıyorum ama 250-300 lira altına bulamadım.

Hocam konuyu kilitlememe sebebim daha almamış olmam bir de alırsam Q9650 almayı planlıyorum ama 250-300 lira altına bulamadım.
Dediğim gibi fiyatlar çok tuzlu. Yüksek performans almak istiyorsan modlu xeon E5450 alıp elinde ki anakarta modlu bios yükleyip kullanmayı deneyebilirsin. Veya dediğim gibi Q6600 alırsın.

Dediğim gibi fiyatlar çok tuzlu. Yüksek performans almak istiyorsan modlu xeon E5450 alıp elinde ki anakarta modlu bios yükleyip kullanmayı deneyebilirsin. Veya dediğim gibi Q6600 alırsın.
Dostum hiç bilgisayarla öyle uğraşmadım bios falan.Ama umarım yapabilirim.Olmadı videosunu izlerim.X5450 ve E5450 bakmaya başladım.Daha ucuz ve soğutucum var.Umarım iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı