E7200, GTX 750 Ti'a darboğaz yapar mı?

zweigo

Hectopat
Arkadaşlar GTA 5, GTA 4, CS:GO ve özellikle Payday 2 gibi oyunları rahat rahat 40 FPS ve üzeri oynamak istiyorum.
  • Anakarttım 945GCM-S2L
  • İşlemcim E7200 2.93 GHz
  • Ekran kartı olarak: GTX 750 Ti Twin Frozr almak istiyorum
  • DDR2 4 GB RAM
  • 350W PSU
Darboğaz olur mu? Hiç mi şansım olmaz? Tecrübesi ve bilgisi olanlar yeşillendirsin lütfen.

Şansın var en azından GTA 5 hariç diğerlerini rahat istediğin seviyede oynarsın. Lakin 5 için işlemci çekirdekleri yetemez bu durumda ayarları düşürmelisin. San Andreas misali bir kaliteye getirdiklerini Youtube'ta görmüştüm ayar dosyası değişerek en kötü o ayarda rahatlıkla oynarsın.

Bu sisteme daha fazlası fayda getirmeyecektir. Ram hızlarından da frenleniyor çünkü.

Şansın var en azından GTA 5 hariç diğerlerini rahat istediğin seviyede oynarsın. Lakin 5 için işlemci çekirdekleri yetemez bu durumda ayarları düşürmelisin. San Andreas misali bir kaliteye getirdiklerini Youtube'ta görmüştüm ayar dosyası değişerek en kötü o ayarda rahatlıkla oynarsın.

Bu sisteme daha fazlası fayda getirmeyecektir. Ram hızlarından da frenleniyor çünkü.
GTA 5 işlemciye önem veren, GTA 4 optimizasyonu rezalet olan bir oyun. Yani işlemciyi değişmeden 2 oyunda rahat FPS alamazsın. Payday hakkında fikrim yok hiç oynamadım. CS:GO rahat oynarsın.

Aynı işlemci ile GTA4 dü 1.30 du hatırladığım güncellemesi ile 512Mb Radeon kartla gayet oynayabiliyordum. Bu bakımdan sorunu 5 diyorum. Payday çok rahat yetiyor.

Aynı işlemci ile GTA4 dü 1.30 du hatırladığım güncellemesi ile 512Mb Radeon kartla gayet oynayabiliyordum. Bu bakımdan sorunu 5 diyorum. Payday çok rahat yetiyor.
Single oynayabilir fakat online oynayamaz GTA 4'de. I3 3240 ve GTX 680 ikilisi ile bile zar zor low 1080P'de 90 fps görüyordum.

Single oynayabilir fakat online oynayamaz GTA 4'de. I3 3240 ve GTX 680 ikilisi ile bile zar zor low 1080P'de 90 fps görüyordum.
yani şuan bendeki 3GB ram (4GB yapacağım) ve 550 Ti ile GTA 4 single 25 fps falan alıyorum. Zoraki oynanıyordu da csgo kesinlikle oynanmıyor o değerlerde.
Sabah sürücüleri yükledim İşlemcime çok hafif bir overclock yaptım oyun da oynadım hiçbir sorunu yoktu. Şimdi bilgisayar açılırken hoşgeldiniz kısmında donuyor. Güvenli moddan açıp sistem geri yükleme yapamaya çalışıyorum olmuyor. Anakart ve ram de sistem özelliklerinde yok olarak gözüküyor. Berbat haldeyim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı