E7200 sisteme yükseltme

MarslıAdam

Decapat
Merhaba, malum yaz tatili geldi ben de sistemimi yenilemek istiyorum.
Soru: E7200 işlemcim var i3 ya da i5 takabilir miyim? Sistem:

Anakart: Gigabayte 945GCM-S2L (değiştirmeyeceğim)
RAM: 2 GB (kesinlikle değiştireceğim.)
Ekran kartı: ATI radeon HD 3600 series (kararsızım bir ekran kartı önerin DDR2'ye ekran kartı var mı bundan iyi bilmiyorum)
Harddisk var SSD almayacağım

Sorumu cevaplarsanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahip olduğunuz anakarta maximum Core2Duo takabilirsiniz. Ekran kartını R7240 veya GT1030 takıp RAM'ide 4 yaparsanız bir müddet götürür ne yapacağınıza bağlı tabi. İşlemciyi de 8400 veya 8500 yapabilirsiniz. Bütçe varsa hiç uğraşmayın bunlarla yeni bir sistem toplayın.

İşlemcinizi Core 2 Duo E8500 yapıp yanına GTX 750 takarsanız iş yapar. Lakin RAM'lerinizi 4 GB yapmanız şart. Ama benim tavsiyem yeniden komple bir sistem toplamanız yönünden. 2. el sistemler konusunda ustadı @MWarfare hocamıza danışabilirsiniz :D

Not: GTX 750' ye PSU'nuz yetmeyebilir !!

Hasan çakır gtx750 yı benim anakartın kaldırmaz diye düşünüyorum ddr2 mi o ekran kartı?yoksa ddr2 anakart ddr3 ekran kartını kaldırabiliyormu bununla ilgili beni aydınlatırsanız sevinirim :)

Hasan çakır gtx750 yı benim anakartın kaldırmaz diye düşünüyorum ddr2 mi o ekran kartı?yoksa ddr2 anakart ddr3 ekran kartını kaldırabiliyormu bununla ilgili beni aydınlatırsanız sevinirim :)
Anakart RAM'i ile ekran kartı VRAM'i farklı olursa sıkıntı olmuyor. İkisi birbirinden ayrı çalışıyor o konuda. Anakartınızın son BIOS sürümüne güncellerseniz sorun yaşamazsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı